ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - מאז שהייתי באומן החיים שלי השתבשו לגמרי - אשתי עזבה אותי, ומצבי הפיננסי נהיה קשה. למה?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
מאז שהייתי באומן החיים שלי השתבשו לגמרי - אשתי עזבה אותי, ומצבי הפיננסי נהיה קשה. למה?

שאלה:

מאת מיכאל:
שלום לכם.
הייתי באומן בראש השנה והתפללתי עם כבוד הרב. נתתי פדיון נפש וצדקות, בכיתי ורקדתי, אך מאז שחזרתי מאומן כל החיים שלי התהפכו לגמרי - אשתי נכנסה לעצבות קשה והחליטה שהיא רוצה להיות לבד, ונפרדנו בפתאומיות למרות שעשיתי כל מה שביכולתי להשיג שלום-בית. גם מצבי הפיננסי לא קל.
אני לא מבין מה קורה כאן, ואני זקוק לעזרתכם.


השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ב' לסדר וישלח ח' כסליו ה'תשע"ד

שלום וברכה אל מיכאל נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

אתה מעלים ממני את הכל, תאמין לי שבשביל שהיית באומן על ראש השנה, לא התהפכו לך החיים עד כדי כך שאשתך נכנסה לעצבות קשה והחליטה שהיא רוצה להיות לבד ונפרדתם וכו' וכו', לדעתי אתה צריך לקבל שיעור בשלום בית, ולדעת איך להתנהג עם אשה, ועוד לא היה צדיק בעולם שכל כך שם את הדגש על שלום בית כמו רביז"ל, כמו שאמר (שיחות הר"ן סימן רס"ד) שצריכים לכבד ולייקר את אשתו, כי אמר הלא הנשים הם סובלים צער ויסורים גדולים מאד מאד מילדיהם, צער העיבור והלידה והגידול, כאשר ידוע לכל עוצם מכאובם וצערם ויסוריהם בכמה אופנים הקשים וכבדים מאד מאד וכו' וכו', על כן ראוי לרחם עליהם ולייקרם, ולכבדם. וכן אמרו חכמינו הקדושים (בבא מציעא נ"ט.) אוקירו לנשייכו כי היכי דתתעתרו [תכבדו ותייקרו את נשותיכם כדי שתהיו עשירים], וכן אמרו (יבמות ס"ג.) דיינו שמגדלות את בנינו ומצלת אותנו מן החטא, ולכן צריכים לכבד ולייקר אותם מאד מאד.

יש גברים שהטבע שלהם שהם צריכים להיות שתלטנים, והם אפילו לא מבחינים איזה נזק הם עושים לנשותיהם על ידי השתלטנות הכוללת זלזול בבת הזוג, הטחת עלבונות בה, הם מבטלים את כל מה שהיא מדברת - "את טיפשה וכו', את לא יודעת מה שאת מדברת וכו', את לא מבינה כלום" וכו', שכל זה בכלל התעללות מילולית ברורה וכו', עד שיש גם תוקפנות גופנית שמגביהים ידיים על האשה, שזה פשוט רשע מרושע וכו', ועל פי רוב שתלטנים לא מרגישים שהם סך הכל חיות בצורת אדם, ויש להם כל מיני תירוצים להצדיק את מעשיהם והנהגותיהם כאילו הם צריכים ללמד את האשה, כי היא מסכנה לא יודעת כלום וכו', פשוט שתלטנות - הוא מכניס פחד וחרדה ודכאון בבית, והוא אפילו לא מבין מה שהוא עושה, כי הוא חושב שהוא צודק בהתנהגות שלו, ויש שמשתמש בשתלטנות גם עם הילדים שלו באותו צורה וכו', ואת כל זה הצדיק בא לעקור מן האדם, להחדיר בו רחמנות וחסד לרחם על אשתו ועל ילדיו, ולעשות עמהם רק חסד, וכבר אמרו חכמינו הקדושים (ירושלמי ברכות פרק ה' הלכה ג') כמה דאנא רחמן בשמים כך תהוון רחמנין בארעא [כמו שאני רחמן בשמים ומרחם על הבריות, כך אני רוצה שאתם גם כן תהיו רחמנים], כי אצלו יתברך מאד מאד חשוב כשבר ישראל הוא רחמן, ואמרו (ירושלמי בבא קמא פרק ח' הלכה ז') בזמן שאתה רחמן - המקום ירחם עליך.

ולכן לדעתי החסרת את הכל במכתבך אלי, כי עבור שהיו בראש השנה באומן, האשה לא מתהפכת לעצבות, ולא עוזבת את הבית וכו' וכו'.

 הקדוש ברוך הוא הנותן דעת ושכל לאדם, יתן גם לך דעת ושכל, ונשמע ונתבשר בשורות משמחות תמיד.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

1 תגובות

    • 1.
    • מאת: מיכאל הרמון
      שלום וברכה, בנה של אשתי בן ה-19 ז"ל נפטר בכ' אדר התשע"ג ולכן אשתי נכנסה לעצבות קשה. לא כתבתי את זה במכתבי. ה' יתברך יודע תעלומות ומה שנסיתי בתפילות, צדקות ובכיות לעזור לאשתי שאני מאד מאד אוהב ומכבד. מיכאל
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup