ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - במהלך שירותי הצבאי חיסלתי יותר מעשרה מחבלים, ומאז יש לי סיוטים וייסורי מצפון
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
במהלך שירותי הצבאי חיסלתי יותר מעשרה מחבלים, ומאז יש לי סיוטים וייסורי מצפון

שאלה:

מאת יניב:
לכבוד הצדיק שלום וברכה.
השתחררתי מהצבא לפני חמש שנים אחרי שירות סדיר ושש שנים בקבע, שם שירתתי בתפקיד של צלף. במהלך השירות שלי הרגתי מתוקף תפקידי יותר מעשרה מחבלים, ועקב היותי מפקד חולייה הייתי אחראי על יותר ממאה ועשרים חיסולים של מחבלים.
מאז שחזרתי בתשובה, אני נבוך מאוד ולא יודע מה לעשות, הרי לקחתי חיי אדם, ולמרות שהם היו מחבלים, אלו עדיין חיי אדם... אני פשוט שבור ומרוסק, יש לי סיוטים, אני חולם שהמשפחות שלהם באות אליי בטענות שלקחתי את קרוביהם, ואני חושב שאני מתחיל להשתגע.
אולי הצדיק יוכל לרפא את נפשי ולכתוב לי איך אוכל לתקן את מה שעשיתי.


השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ד' לסדר וישלח י' כסליו ה'תשע"ד

שלום וברכה אל יניב נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

חכמינו הקדושים אמרו (תנחומא מצורע) כל שנעשה רחמן על האכזרי - לסוף נעשה אכזר על הרחמנים; יהודים תמימים חפים מפשע נהרגים מפעם לפעם על ידי רשעים רוצחים אכזרים בדם קר על לא דבר, עליהם אתה לא מרחם, אלא כל דאגתך שהרגת רוצחים אשר ידיהם מלאים דם של יהודים שקטים שחיים את חייהם והולכים בדרכיהם ועל לא דבר נרצחים על ידי פראי אדם חיות ההולכות על שתים, ותהלה לאל זכית לעשות את משימתך ששמו עליך וכו', ועל ידי זה הצלת עשרות אם לא מאות יהודים חפים מפשע ממות בטוח, או מרציחות ופיגועים וכו' וכו', ועל זה אתה כותב "אני פשוט שבור ומרוסק... יש לי סיוטים, ואתה חולם על המשפחות שלהם וכו', ואתה חושב שאתה מתחיל להשתגע" וכו', ומה עם המאות אלפי משפחות שכולות שאיבדו את בניהם ובנותיהם - גברים, נשים וילדים חפים מפשע שלא נגעו בזבוב, רק נסעו באוטובוס, או הלכו על דרכם, או אכלו באיזו מסעדה, והנה רוצחים מתועבים צמאי דם הרגו אותם בדם קר, על המשפחות של היהודים אתה לא חולם? עליהן אתה לא מרחם? עליהן אין לך סיוטים בלילות?

 הלוואי שאתה וכמותך יפי נפש וכו', הייתם לכל הפחות פעם בשנה מבקרים ב'יד ושם' או מתחילים לקרוא מה שעם ישראל עברו בשואה, או מדפדפים בחדשות של השנים האחרונות כמה מאות ואלפים חפים מפשע גברים נשים וילדים נהרגו במיתות משונות מיתות אכזריות על לא דבר, אז לא היית הולך להשתגע, ולא היית שבור ומרוסק, ולא היו לך שום סיוטים, אלא היית חוזר טוב טוב מה שאמרו חכמינו הקדושים (ספרי בהעלותך) רבי שמעון בן יוחאי אומר: הלכה בידוע שעשו שונא ליעקב; הלוואי הלוואי שאתה וכמותך היו חוזרים על דברי התנא הקדוש הזה, ואז לא הייתם מתחברים אל הרוצחים המתועבים האלו שמסוגלים להכי גרוע.

 הקדוש ברוך הוא השומר את עם ישראל, ואמר לעולמו די, יאמר לצרותינו די וישמרינו ויצילנו מכל צרה וצוקה, ומכל נגע ומחלה, ונשמע ונתבשר בשורות משמחות.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup