ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - האם זה נכון שכל היהודים שנספו בשואה היו גלגולים של אנשי דור המדבר?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
האם זה נכון שכל היהודים שנספו בשואה היו גלגולים של אנשי דור המדבר?

שאלה:

מאת גבי:
שלום. חבר אמר לי שהוא שמע שכל היהודים שנספו בשואה היו גלגולים של אנשי דור המדבר, והם הוצרכו לרדת שוב לעולם הזה לפרק זמן קצוב כדי לתקן את מה שחטאו במדבר. האם זה נכון?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ה' לסדר בשלח ח' שבט ה'תשע"ד

שלום וברכה אל גבי נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

חס מלהזכיר דברים כאלו, כולם היו קדושים וטהורים, צדיקים ואנשי מעשה, גאונים עצומים, ותינוקות שלא חטאו ולא טעמו טעם חטא מימיהם, ואפילו אלו שהיו רחוקים מאיזו סיבה מקיום תורה ומצוות ומעשים טובים וכו', גם כן לא הגיעו להם מיתות משונות מיתות אכזריות כאלו, ולכן אסור לומר דברים כאלו בשום פנים ואופן.

עם ישראל הם עם קדוש, והעמלקים ימח שמם וזכרם הם עם של רוצחים יותר גרועים מחיות טורפות, כי חיה לא תטרוף אלא כשהיא רעבה וכו', ואלו העמלקים האכזרים הרגו במיתות משונות ומיתות אכזריות אנשים נשים וטף חפים מפשע שלא עשו לאף אחד שום דבר, רק בגלל שהם היו יהודים, ולכן כולם קדושים וטהורים והם נמצאים למעלה בהיכל כזה שאף אחד לא יכול לגשת אליהם, וכל אלו שנהרגו על קידוש השם מעלתם גדולה בשמים, אבל זה לא אומר שאלו העמלקים והעוזרים שלהם הרוצחים בדם קר לא ישלמו את הדין בבוא היום, וכבר גילו לנו חכמינו הקדושים (מדרש אגדה) על הפסוק (ישעיה ס"ג) "יום נקם בלבי ושנת גאולי בא" - עתיד הקדוש ברוך הוא לגאול את עם ישראל, וינקום את נקמתם. וכל אלו ששפכו דם ישראל לא יצאו נקיים, ומי יתן שנזכה לראות את זה כבר במו עינינו, ועל זה אנחנו מתפללים "אבינו מלכינו נקום נקמת דם עבדיך השפוך", ורואים מה שקורה עכשיו בכל העולם שטפונות וכו', רעידות אדמה וכו', ונבלעים בתוך האדמה רחובות שלימים וכו', וזה הכל לעורר את עם ישראל בתשובה שיחזרו אליו יתברך, ונזכה לראות בנקמת דם עבדיו הקדושים והטהורים שנשפך כמים.

העיקר, שעם ישראל צריכים ללמוד לקח ממה שקורה בעולם ולהתאחד יותר ויותר, ולבנות מה שיותר תלמודי תורה לבנים, וישיבות לבחורים, וכוללים לאברכים, ובתי ספר לבנות, ומה שיותר ויותר לקיים מצוות מעשיות, ולזכות את עם ישראל לחזור בתשובה שלימה, ורק בזכות זה נזכה לגאולה הקרובה מאד.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup