ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - מהם ההנהגות של אנשי שלומנו ביום הפורים ובמשתה היין?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
מהם ההנהגות של אנשי שלומנו ביום הפורים ובמשתה היין?

שאלה:

מאת אושרי:
שלום רב לכבוד קדושת מוהרא"ש שליט"א.
חג הפורים קרב ובא, ואנו מתכננים לערוך משתה פורים בקהילתנו. ברצוננו לדעת מה ההנהגות של אנשי שלומנו ביום הקדוש הזה בכלל, ובמשתה בפרט.
תודה רבה על כל התמיכה והחיזוק שאתה נותן לנו, ויהי רצון שנזכה לראות אותך בא לגור ביבנאל בקרוב, מתוך בריאות איתנה לך ולרבנית, ובביאת משיח צדקנו בקרוב ממש!

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר ויקרא א' דר"ח אדר ב' ה'תשע"ד

שלום וברכה וכל טוב סלה יגיעו וירדפו אל אושרי נ"י

לנכון קיבלתי את מכתבך.

אצל אנשי שלומנו נוהגים לעשות את סעודת פורים אחר הצהריים, מתאספים יחד ואוכלים סעודת פורים ושותים יין, אבל רק יין ולא שום משקה המשכר אחר, ורוקדים ושמחים ומבקשים ממנו יתברך כל מה שצריכים, כי בפורים זה עת רצון גדול בשמים, עד כדי כך שאמרו חכמינו הקדושים (ירושלמי מגילה פרק א הלכה ד) כל מי שהוא פושט ידו ליטול נותנים לו; ופירשו הצדיקים שבפורים כל מה שהאדם מבקש הוא מקבל, כי בפורים נתגלה אור עליון מאוד בלי שום לבושים, אור כזה שנתבטלת הטומאה עד שלא יודעים בין ארור המן לברוך מרדכי, כי מרוב התכללותו באין סוף ברוך הוא כבר לא יודעים את ההפרש וכו' ולכן זה עת רצון גדול בשמים.

וראו בחוש בכל קיבוצי אנשי שלומינו שהתקבצו יחד בפורים איך שרקדו ורקדו ורקדו וכו' וכו' והריקודים היו בדרך ארץ גדולה ולא בפראות, ובכו בכיה של שמחה וביקשו ממנו יתברך שיחוס וירחם עליהם, וראו המון ישועות שפעלו בפורים.

ולא כמו שנוהגים בני אדם להשתכר במשקה המשכר כמו עראק וכו' או שאר משקאות חריפים ששורפים את הגוף ואת המוח וכו' ומטמטמים לו את הלב והדעת עד שנופל כמו שיכור שאינו יודע בין ימינו ושמאלו וכו', פורים זה עניין תשובה של אהבה שמרוב אהבה שאנחנו אוהבים את הקדוש ברוך הוא אנחנו חוזרים בתשובה ומתחזקים באהבת ישראל, נושקים את הזולת וכו' והכל בדרך ארץ ולא בפראות.

צריכים לזכור שברכת המזון זה מדאורייתא ולכן צריכים מאוד מאוד לשמור בפורים לברך ברכת המזון ולהקפיד בזה יותר מכל השנה, כי פן ואולי מרוב שכרות הוא ישכח לברך ברכת המזון, ואותו דבר בתפילת ערבית שזה מדרבנן - צריכים מאוד להקפיד להתפלל ערבית בכוונה גדולה, וכו' ואף שזה פורים עם כל זאת אסור לעשות מהעיקר טפל ומהטפל עיקר כי גם השכרות צריכה להיות ביישוב הדעת גדול מאוד.

הקדוש ברוך הוא יזכנו לעשות התחלה חדשה בפורים כי רביז"ל אמר (לקוטי מוהר"ן חלק ב סימן עד) שעכשיו כל ההתחלות מפורים וכו' ולכן אשרי מי שעושה התחלה חדשה בפורים - הן להתבודד עם הקדוש ברוך הוא והן לקבל את התורה בשמחה עצומה, ועל ידי זה אל רב טוב הגנוז והצפון יזכה.

המאחל לך חודש מבורך
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup