ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - מה יקרה אם יסגרו את גבולות אוקראינה ולא יאפשרו לנסוע לאומן לראש השנה?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
מה יקרה אם יסגרו את גבולות אוקראינה ולא יאפשרו לנסוע לאומן לראש השנה?

שאלה:

מאת נחמן:
שלום וברכה לצדיק שליט"א.
בשבועיים האחרונים אנו שומעים על מהומות גדולות שמתחוללות באוקראינה, וכעת גם הרוסים מתחילים להתערב, ובתקשורת אומרים שיש חשש רציני שתפרוץ מלחמה.
מה יקרה אם חס וחלילה יסגרו שוב את גבולות המדינה ולא יאפשרו לחסידי ברסלב לנסוע לאומן לראש השנה. מה נעשה אז?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר ויקרא א' דר"ח אדר ב' ה'תשע"ד

שלום וברכה וכל טוב סלה יגיעו וירדפו אל נחמן נ"י

לנכון קיבלתי את מכתבך.

מה אומר לך, רביז"ל אמר (ספר המידות אות אמונה סימן מד) מלחמה אתחלתא דגאולה היא, ובשעה שרואים שאומות העולם מתגרות זו בזו יכולים לצפות לגאולה. יעזור הקדוש ברוך הוא שזה יהיה כבר פתח לגאולה, שהרוצחים האלו הן הרוסים והן האוקראינים וכו' שהרגו ושחטו ושרפו וחנקו בכל מיני מיתות משונות ומיתות אכזריות במשך מאות שנים את אחינו בני ישראל אנשים נשים וטף ברציחה הכי גדולה, שתהיה להם כבר מפלה גדולה מאוד ונזכה להיגאל גאולת עולם.

אנחנו מצפים ומקווים שנוכל להיות בראש השנה באומן, כי רק שמה הוא הקיבוץ הקדוש שלנו, ואין לזה שום תחליף בשום מקום, לא כמו שכמה טועים ומטעים אומרים וכו', עם כל זאת, אם חס ושלום לא יוכלו לנסוע על ראש השנה לאומן, אזי כל אנשי שלומנו בכל עיר ועיר יעשו שמה קיבוץ, כי בפירוש גילה לנו מוהרנ"ת ז"ל שאיפה שמתקבצים עשרה מאנשי שלומנו בהתקשרות אל רביז"ל על ראש השנה - שמה נעשה הקיבוץ. כמובן, שהקדוש ברוך הוא יתן לי את החיים, אני אעשה את הקיבוץ ביבנאל עיר ברסלב, וכל מי שירצה לבוא – שיבוא, וכל מי שירצה לעשות קיבוץ בעירו - אשרי לו ואשרי חלקו כי רביז"ל לא מצומצם בשום מקום פרטי ואצל שום אדם פרטי, רק איפה שמדברים ממנו - שם נמצא רביז"ל.

מה לנו עכשיו להתבלבל מכל זה, עד ראש השנה יכול להיות הכול מסודר ונזכה להיות אצל רביז"ל בכל שנה באומן דייקא על ראש השנה, ולא כדאי עכשיו להתבלבל מזה.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל שעם ישראל יהיו שמורים מהרוצחים האלו.

המאחל לך חודש מצוין
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup