ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - האם יש בעיה להתפלל ב'ליקוטי תפילות' לאחר השקיעה?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
האם יש בעיה להתפלל ב'ליקוטי תפילות' לאחר השקיעה?

שאלה:

מאת דוד:
שלום לכבוד הרב.
אני יודע שנוהגים שלא לומר תהילים אחרי השקיעה משום שזה זמן שהדינים שורים בו. האם הוא הדין בעניין אמירת "ליקוטי תפילות" של רבי נתן שכוללים תחינות, וידויים, התעוררות ופיוסים להשם יתברך, או שאין שום בעיה בזה?

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר אחרי ו' ניסן ה'תשע"ד

שלום וברכה אל דוד נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

אף שלא לומדים מקרא בלילה מפני שאז הוא זמן דינים, עם כל זאת כבר מבואר שאם לומדים עם פירוש רש"י וצריך להשלים את השיעור שלו, מותר ללמוד בלילה מקרא עם פירוש רש"י. ואפילו לאלו שאוסרים גם בזה, אבל לגבי אמירת תהלים בלילה מובא בספר "אשל אברהם" מהגאון מבוטשאטש זצ"ל שתהלים מותר לומר בלילה, כי הם רק תפילות, ותפילות יכולים להתפלל להקדוש ברוך הוא תמיד, ולכן יש על מי לסמוך, ולא צריכים לחשוש כלל.

ובוודאי ש"ליקוטי תפילות" ושאר תחינות ובקשות מותר לומר בלילה, ואשרי האדם שרגיל תמיד להתפלל אל הקדוש ברוך הוא, לבקש על נפשו, כי אין לנו עצה אחרת בזה העולם להנצל מפגעי ומקרי הזמן, אלא על ידי תהלים.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתינו ונזכה לפעול כל מה שאנחנו צריכים, כי אין לנו אלא תפלה.

המאחל לך חג כשר ושמח
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup