ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - האם גם נערה בת שבע עשרה יכולה ללמוד ולהבין את הליקוטי מוהר"ן?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
האם גם נערה בת שבע עשרה יכולה ללמוד ולהבין את הליקוטי מוהר"ן?

שאלה:

מאת חני:
שלום לרב היקר!
אני נערה בת שבע עשרה, ואני מאוד אוהבת את הספרים של תורת רבי נחמן, הם פשוט מכניסים לי אהבת השם ואמונה בכל יכול!
כשאני קוראת מאמרים וסיפורים שלוקטו מהספר ליקוטי מוהר"ן אני ממש מבינה, אבל כנראה רק בגלל שזה מעובד. האם גם אני יכולה לקרוא בליקוטי מוהר"ן ולהבין את הספר והמסר הטמון בו? שמעתי שאפילו תלמידי חכמים שמנסים להבין את המסר שטמון בספר מתקשים בכך...

תשובה:

בעזה"י יום ה' לסדר אמור ב' דראש חודש אייר ה'תשע"ד

שלום רב אל חני תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

הקדוש ברוך הוא חמל על עם ישראל בדורות אלו ושלח את רביז"ל לזה העולם, והשאיר לנו השארה גדולה שהם ספריו הקדושים המעוררים ומחזקים ומעודדים ומשמחים את נפש כל ההוגה בהם וכו', וזה שייך הן לגברים והן לנשים, ולכן אם תרגילי את עצמך בלשון של רביז"ל, תראי שזה לא כל כך קשה.

רק חזקי ואמצי מאד לקיים את דברי רביז"ל בתמימות ובפשיטות שרצה שנהיה תמיד שמחים ועליזים על נועם חלקינו שזכינו להבראות מזרע ישראל ולא עשנו גוי כגויי הארצות, ולהרגיל את עצמנו לדבר אל הקדוש ברוך הוא כאשר ידבר איש אל רעהו והבן אל אביו, אשר אין עוד דבר יותר גדול מזה, וכן ראי ללמוד קיצור שולחן ערוך ששייך לאשה כדי שתדעי את ההלכות היום יומיות, כי רביז"ל רצה מאד מאד שנשמור על הלכות השולחן ערוך.

הקדוש ברוך הוא יצליח את דרכך.

המאחל לך חודש מבורך
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup