ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - אני רוצה לטוס לאומן אך הוריי מתנגדים מאוד. כיצד אזכה להתגבר על כל המניעות?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
אני רוצה לטוס לאומן אך הוריי מתנגדים מאוד. כיצד אזכה להתגבר על כל המניעות?

שאלה:

מאת יוסף:
בחודש אב הקרוב אהיה בן שש עשרה, ואני רוצה מאוד לטוס לאומן בראש השנה, הבעיה היא שההורים שלי מתנגדים לנסיעה, ואבא שלי אף החביא לי את הדרכון. כמובן שהם לא יתנו לי כסף לנסיעה, ולכן אצטרך לעבוד כשיהיה לי חופש מהישיבה. מה עלי לעשות כדי שאזכה להתגבר על כל המניעות ולהיות באומן בראש השנה?

תשובה:

בעזה"י יום ו' עש"ק לסדר בחוקותי ט"ז אייר ה'תשע"ד

שלום וברכה אל יוסף נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

דע לך שמצוות כיבוד אב ואם היא מהמצוות הכי חמורות, כמאמרם ז"ל (תנא דבי אליהו רבה פרשה כ"ו) כל העולם כולו של הקדוש ברוך הוא, ואין הקדוש ברוך הוא מבקש מהאדם רק שיכבד אב ואם; ואמרו (פסיקתא רבתי) חמורה שבחמורות - כבד את אביך ואת אמך; ואמרו (קידושין ל:) שלשה שותפין הן באדם - הקדוש ברוך הוא, ואביו ואמו. בזמן שאדם מכבד את אביו ואת אמו, אמר הקדוש ברוך הוא מעלה אני עליהם כאילו דרתי ביניהם וכבדוני; רואים מזה שאם מכבדים את אבא ואמא בזה מכבדים את הקדוש ברוך הוא. ולכן אתה תראה לכבד אותם ביותר.

ומה בענין ראש השנה? זה בסך הכל כמה ימים, אבל גודל הזכות להיות שמה אין לתאר ואין לשער כלל, כי בפירוש גילה לנו רביז"ל (חיי מוהר"ן סימן ת"ו) שיכולין אז אנשים לקבל תיקונים מה שבכל השנה לא היה באפשר שיהיה להם תיקון בשום אופן, אף על פי כן בראש השנה יכולין אפילו הם לקבל תיקון. אף על פי שבכל השנה אפילו הוא בעצמו ז"ל לא היה יכול לתקנם, אבל בראש השנה גם הם יכולים לקבל תיקונים. כי אמר שהוא עושה בראש השנה עניינים ותיקונים מה שבכל השנה גם הוא אינו יכול לעשות; והפליג במעלת הבא אליו בראש השנה, וגילה שצריכים לשבור את כל המניעות ולהגיע אליו בראש השנה.

ולכן אתה יכול לנסוע, אבל בצורה כזו - לא לענות בעזות חס ושלום לאבא, אלא לומר שאתה מרגיש שמה התעלות רוחנית וכל השנה תכבד ותייקר אותם וכו', אזי אתה את ידי חובתך יצאת, כי בפירוש כתוב בשולחן ערוך (יורה דעה הלכות כיבוד אב ואם סימן ר"מ סעיף כ"ה) תלמיד שרוצה ללכת למקום אחר שהוא בוטח שיראה סימן ברכה בתלמודו לפני הרב ששם, ואביו מוחה בו, לפי שדואג שבאותה העיר העובדי כוכבים מעלילים, אינו צריך לשמוע לאביו בזה, עיין שם.

הקדוש ברוך הוא יעזור שתתבטל כל המחלוקת מעל רביז"ל, וכולם ילכו בדרכו הנוראה והנפלאה שהכין בשבילנו.

המאחל לך שבת שלום
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup