ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - אשתי צריכה ללדת מיד אחרי ראש השנה. מה אעשה לגבי אומן?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
אשתי צריכה ללדת מיד אחרי ראש השנה. מה אעשה לגבי אומן?

שאלה:

מאת אליהו:
לכבוד הרב שלום.
יש לנו שני ילדים קטנים ברוך ה', ולאחר ארבע שנים שלא זכינו - אשתי בהיריון, ותאריך הלידה המשוער יוצא ביום ראשון אחרי ראש השנה. אשתי יודעת שאני מאוד רוצה לטוס לאומן בראש השנה, וזו תהיה השנה השלישית שלי ברציפות, אבל היא חוששת מזה שלא אגיע בזמן ולא אהיה איתה בזמן הלידה.
ראיתי כמה פעמים שכבוד הרב כותב לא לוותר על ראש השנה בכל מחיר. מה עליי לעשות?

תשובה:

בעזה"י יום ו' עש"ק לסדר מסעי כ"ז תמוז ה'תשע"ד

שלום וברכה אל אליהו נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

הקדוש ברוך הוא יעזור לאשתך שתעבור את ההריון בקלות, ותלד בקלות, ומה אתה צריך עכשיו להיכנס בוויכוחים? אמת שאני כותב לא לוותר להיות באומן על ראש השנה בכל מחיר, עם כל זאת כשאשה צריכה ללדת בדיוק אז וכו', אני מצדד שישארו עם האשה, כי היא צריכה אז את בעלה על ידה, והרבה צרות יצאו מזה שהאשה הלכה לבד ללדת ולא היה לה שום תמיכה מבעלה וכו'.

ולכן זה לא נכון שאני מתעקש להשאיר את האשה לבד, אדרבה, עכשיו כשהולכת ללדת הבעל צריך לתמוך בה מאד מאד, כי אם לא חס ושלום היא יכולה להגיע לשבר עצבים שאין על זה רפואה וכו' וכו'.

ולכן אל תכנס בלחץ, והקדוש ברוך הוא בוודאי יעזור לכם שהכל יסתדר על הצד הכי טוב, העיקר ראה לכבד ולייקר את אשתך, שרביז"ל הזהירנו על זה מאד, ואמר (שיחות הר"ן סימן רס"ד) שצריכים לכבד ולייקר את אשתו. כי אמר הלא הנשים הם סובלים צער ויסורים גדולים מאד מאד מילדיהם, צער העיבור והלידה והגידול, כאשר ידוע לכל עוצם מכאובם וצערם ויסוריהם בכמה אופנים הקשים וכבדים מאד מאד וכו' וכו', על כן ראוי לרחם עליהם ולייקרם, ולכבדם. וכן אמרו חכמינו הקדושים (בבא מציעא נ"ט.) 'אוקירו לנשייכו כי היכי דתתעתרו' [תכבדו ותייקרו את נשותיכם כדי שתהיו עשירים], וכן אמרו (יבמות ס"ג.) 'דיינו שמגדלות את בנינו ומצלת אותנו מן החטא', ולכן צריכים לכבד ולייקר אותן מאד מאד.

רק חזק ואמץ לכבד ולייקר את אשתך, ותשתדלו שתהיה ביניכם אהבה והבנה הדדית, כי (סוטה יז.) איש ואשה זכו - שכינה ביניהן, ואמרו (ירושלמי ברכות פרק ט' הלכה ח') אי אפשר לאיש בלא אשה, ואי אפשר לאשה בלא איש, אי אפשר לשניהן בלא שכינה, ובמקום שהשכינה נמצא שם הברכה מצויה, רק שתהיה ביניהם שלום ואהבה גדולה מאד, כי 'שלום' אמרו חכמינו הקדושים (שבת י.) זה שמו של הקדוש ברוך הוא, ולכן אם מכניסים את הקדוש ברוך הוא בתוך הבית, זה נקרא שלום בית, היינו שמו של הקדוש ברוך הוא בתוך הבית.

המאחל לך שבת שלום
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup