ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - אנו גרים באותו בית, אך בעלי התנתק ממני ומתייחס אליי כאישה זרה
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
אנו גרים באותו בית, אך בעלי התנתק ממני ומתייחס אליי כאישה זרה

שאלה:

מאת רחל:
שלום וברכה לכבוד הרב.
אני נשואה ארבעים ואחת שנה, יש לנו ארבעה ילדים גדולים שחיים מחוץ לבית, ובמשך כל השנים האלו שלום-הבית תמיד היה רופף. אני דתיה, ובעלי מאוד מרוחק מהדת - אפילו יום כיפור אינו שומר, אך למרות הפער הגדול בינינו בנושא הזה "סחבנו" את הזוגיות.
מזה כמה שנים בעלי טוען שאני נואפת – בזמן שלא היו דברים מעולם! ביום בהיר אחד לפני כשנתיים (ועד היום) הוא החליט להתנתק סופית - הוא עבר לחדר אחר בבית, וכמעט שאין דיבור בינינו מלבד דברים טכניים. קצתי בחיים האלה ובזוגיות הזאת, אך אנחנו עדיין חיים תחת אותה קורת גג. יש לציין שהרבה פעמים הוא איים להתגרש, ואף שאני לא התנגדתי הוא לא עשה עם זה שום דבר, הוא רק אמר ותו לא! אני שבורה. מה עליי לעשות?

תשובה:

בעזה"י יום ב' לסדר דברים ראש חודש אב ה'תשע"ד

שלום רב אל רחל תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

מאד מאד קשה לי המצב העגום שלך וכו', אבל לדעתי את חייבת בכל זה, כי אם אשה מרגישה שבעלה יורד עליה וכו', ומשפיל אותה וכו', ומאיים בגירושין וכו', האשה צריכה להיות פתוחה איתו ולומר לו פתוח "בעלי היקר! אני אוהבת אותך מאד מאד, אבל אני לא יכולה לספוג את ההשפלות והבזיונות והקללות שאתה משפיל ומבזה ומקלל אותי וכו'. אתה יודע שלא לקחת אשה מהרחוב, כי יש לי השכלה וכו', אל תעשה עליי ביקורות, אני לא אוהבת את זה" וכו' וכו', ולכן אשה צריכה להיות מאד מאד פתוחה לבעלה, ורוב הנשים שסובלות מהשפלה ומבזיונות חירופים וגידופים וכו' שהבעל משפיל אותן וכו', זה רק מפני שהן לא פותחות את הפה להגיד לבעליהן שזה כואב להן, ולהיפך - הבעל עוד חושב שהוא לא עשה שום דבר וכו', כאילו הוא שה תמים וכו', וכך צריך בעל להתנהג לגבי אשתו, היינו לרדת עליה ולהשפיל אותה וכו', לבזות אותה ולעשות ביקורת על כל מעשיה וכו' וכו', אבל האשה צריכה לדעת שעליה לפתוח את הפה ולהסביר לו שזה לא הולך ככה וכו'.

ולכן אני לא יודע למה חיכית עד עכשיו שבעלך יקרא אותך בשמות של גנאי "נואפת" וכו' וכו', למה לא החזרת לו מנה אחת אפים והיית מזהירה אותו שתתגרשי ממנו וכו' כי לא יכולים לחיות תחת בעל שתלטן שיורד לחיי אשתו וכו', ועושה ממנה סמרטוט.

אני מאד מקווה להקדוש ברוך הוא שאם תתנהגי כך, לפתוח את הפה ולהסביר לו, אז הוא יפתח את העיניים וכו', כי הוא חושב שהוא צודק, וזו הדרך של בעל להשפיל ולרדת ולעשות ביקורת על האשה וכו', והקדוש ברוך הוא יוציא אותך מהצרה הזו.

המאחל לך חודש מבורך
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup