ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - האם זה נכון שאחרי מאה ועשרים ציונו של הרב יהיה מוקד ישועות לכל הרווקים והרווקות?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
האם זה נכון שאחרי מאה ועשרים ציונו של הרב יהיה מוקד ישועות לכל הרווקים והרווקות?

שאלה:

מאת דן:
שלום לכבוד הצדיק.
ברצוני לשאול אתכם שאלה, ומבקש אני מחילה וסליחה מראש אם לא ניסחתי את השאלה כראוי לכבודו, אך תורה היא וללמוד אני צריך: שמעתי שאחרי מאה ועשרים שנה של בריאות שמחה וחיים טובים וארוכים, ציונו הקדוש של הרב יהיה סגולה לכל הרווקים והרווקות הרוצים למצוא את זיווגם. האם זה נכון?
תודה רבה, ה' יאריך ימיכם בטוב ושנותיכם בנעימים, ותזכו להנהיג אותנו עד ביאת גואל צדק מתוך בריאות איתנה והרבה סיעתא דשמייא.

תשובה:

בעזה"י יום ב' לסדר דברים ראש חודש אב ה'תשע"ד

שלום וברכה אל דן נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

עדיין אני חי, ומה שיהיה אחר כך הקדוש ברוך הוא קובע וכו' וכו', דבר אחד אני יכול להגיד שזה לי חמישים שנה שאני מוסר את נפשי בשביל רווקים ורווקות, ועוזר להם להתחתן ולעשות ביניהם שלום בית, ואני חזק בזה שהמצווה הכי גדולה שרק יכולים לקיים זה לעסוק בשידוכים לשדך את בני ובנות ישראל מה שיותר מהר, ועל ידי זה יצילו אותם מחטאים ועוונות ובפרט בעיתים הללו שהנסיונות קשים ומרים מאוד וכו' מכל מיני כלי משחית הנמצאים בעולם הנקראים אייפון, בלקברי, אייפד, אנדרואיד, סמארטפון וכו' וכו', שבהם נכשלים בעבירות הכי חמורות, ולכן אשרי מי שזוכה להתחתן מה שיותר מהר, ועל ידי זה הוא ינצל מכל הזבל והלכלוך והזוהמה הזו וכו', ובמקום לעסוק לבטל את הכלי משחית האלו שמתחדשים בכל יום יותר ויותר בצורה מתקדמת, ומפילים את האדם לנוקבא דתהומא רבה וכו', ובמקום לעשות עצרות ואסיפות ולגלות את חומרת העוון להחזיק את זה בכיס וכו' וכו', הפתרון היחידי הוא לחתן את הילדים מה שיותר מהר, כדי שתהיה פת בסלו, והקדוש ברוך הוא יציל אותו מכל מיני זבל ולכלוך של פגם הברית.

ואמרו חכמינו הקדושים (קידושין כ"ט:) בן עשרים שנה ולא נשא אשה - כל ימיו בעבירה. בעבירה סלקא דעתך? אלא אימא כל ימיו בהרהור עבירה. אמר רבא וכן תנא דבי רבי ישמעאל: עד כ' שנה יושב הקדוש ברוך הוא ומצפה לאדם מתי ישא אשה. כיון שהגיע כ' ולא נשא - אומר תיפח עצמותיו; והלוואי שכל אלו העסקנים במקום לארגן עצרות ואסיפות וכו' היו מכניסים את עצמם לשדך את בני ובנות ישראל, ועל ידי זה היו ניצולים לגמרי מהחטא והעוון המר הזה וכו'.

יעזור הקדוש ברוך הוא שנשמע ונתבשר תמיד בשורות משמחות.

המאחל לך חודש מבורך
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup