ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - מאז שילדתי אני סובלת מהתקפי חרדה. האם לקחת את הכדורים שהרופא ממליץ?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
מאז שילדתי אני סובלת מהתקפי חרדה. האם לקחת את הכדורים שהרופא ממליץ?

שאלה:

מאת דניאל:
שלום כבוד הרב.
ברוך ה' ילדתי לפני עשרה חודשים, ומאז אני מכונסת בעצמי וסובלת מהתקפי חרדה לעיתים קרובות. זה מתבטא בזה שיש לי לחצים בלב וכאבים בידיים עד כדי כך שאני לא מסוגלת לתפקד, וגורם לי להיות כל הזמן לחוצה ולא רגועה.
אתמול בערב שוב לקיתי בהתקף והגעתי לרופא שהביא לי כדורי הרגעה. האם לקחת אותם? אני מפחדת שזה יכניס אותו עוד יותר לתוך עצמי עם דיכאונות. מה לעשות? אשמח לעצה טובה ממך. תודה!

תשובה:

בעזה"י יום ב' לסדר דברים ראש חודש אב ה'תשע"ד

שלום רב אל דניאל תחי' 

לנכון קבלתי את מכתבך.

לדעתי השם שלך לא בסדר, כי זה שם של גבר, ולכן את יכולה לשנות את השם שלך, וכן לשנות את זה בכתובה, כי אם נותנים לאשה שם של גבר אזי יש לה הרבה בעיות וכו'.

ראי להתחזק ביתר שאת וביתר עוז להיות בשמחה עצומה, ואל תקחי את זה בקלות, כי שמחה זו רפואה לכל בין בגשמי בין ברוחני, וראוי לך לשמוע קלטות של שמחה שזה יוציא אותך מכל מיני דיכאונות שבאים בדרך כלל אחר הלידה, ואת צריכה כל כך לשמוח על המתנה שנתן לך הקדוש ברוך הוא שילדת בת וכו', ולכן למה את צריכה להיות עצובה וממורמרת? תהיי רק שמחה ועליזה ותשתדלי מאד מאד שיהיה שלום בתוך הבית, והקדוש ברוך הוא הרופא את חולי ישראל ירפא גם אותך, ותהיי בריאה ושלימה וחזקה, ושום דבר בעולם לא יוכל לשבור אותך.

המאחל לך חודש מבורך
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup