ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - נפלתי ועשיתי עבירה חמורה, ומאז אני שבור לרסיסים. איך מתחזקים במצב כזה?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
נפלתי ועשיתי עבירה חמורה, ומאז אני שבור לרסיסים. איך מתחזקים במצב כזה?

שאלה:

מאת מאור:
נפלתי ועשיתי עבירה חמורה, ומאז אני שבור לרסיסים ומרגיש שאין לי תקנה. איך מתחזקים במצב כזה?

תשובה:

בעזה"י יום ד' לסדר דברים ג' מנחם אב ה'תשע"ד

שלום וברכה אל מאור נרו יאיר

לנכון קבלתי את מכתבך.

ראה לחזק עצמך בכל מה שעובר עליך, כי אין זו עצה להישבר מכל משבר וכו', דוד המלך עבר מה שעבר וכו' אשר אין לנו מושג כלל, ומה הוא עשה? צעק להשם יתברך (תהלים ל"ב) "כל משבריך וגליך עלי עברו", וברח אליו יתברך ובכה לפניו שעוברים עליו משברים וגלים וכו', כי רק זו העצה כשבר ישראל נמצא בצרה - עליו רק לצעוק אליו יתברך שיוציאו, וזה מה שרביז"ל אמר פעם למוהרנ"ת ז"ל (יונה ב' ג') "מבטן שאול שוועתי אליך"; אפילו כשאדם נפל למקום שנפל אסור לו להתייאש כלל, רק לקיים את העצה הזאת (יונה ב' ג') "מבטן שאול שוועתי אליך", ואי אפשר לתאר מה זה גורם בכל העולמות כשבר ישראל בורח אליו יתברך ובוכה ומבכה שמים וארץ שיעזור לו לצאת מהצרה המרה שנפל אליה, ובוודאי רק זו היא העצה היחידה.

עם כל זאת כשמפסיקים להתפלל צריכים להחיות עצמו עם כל הנקודות טובות שיש בו, וישמח את עצמו עם כל מה שיוכל, ואסור להתייאש כלל אפילו שרואה שהתפלל ולא נענה עדיין אל יפול בשביל זה בדעתו, אלא יחייה עצמו בביטחון חזק שלא יעזוב אותו הקדוש ברוך הוא, וסוף כל סוף אחר הרע יבוא הטוב, רק לשמוח ולהחיות עצמו בכל מה שיוכל.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup