ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - חז"ל אמרו: 'הלכה בידוע שעשיו שונא ליעקב'. מה ההסבר לכך שכיום עיקר השנאה היא מצד ישמעאל?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
חז"ל אמרו: 'הלכה בידוע שעשיו שונא ליעקב'. מה ההסבר לכך שכיום עיקר השנאה היא מצד ישמעאל?

שאלה:

מאת אוריאל:
לכבוד קדושת מוהרא"ש שליט"א.
בעקבות חטיפת ילדי החמד התעוררה אצלי שאלה: ידוע מה שאמר רבי שמעון בן יוחאי "הלכה היא בידוע שעשו שונא ליעקב", כלומר שכך היא המציאות ואי אפשר לשנות אותה, ולצערנו הרב סבלנו מזרע עשו את האינקוויזיציה והשואה הנוראה וכו' וכו', אבל בימינו אנו רואים שרוב השנאה וההרג (לא תקום צרה פעמיים) באים מזרע ישמעאל, הרי החוטפים והמחבלים שהרגו את שלושת הנערים הם מזרע ישמעאל, וכל האינתיפאדה, הפיגועים והקטיושות נגרמים על ידם. איך מסבירים את מאמרו של רשב"י לאור המציאות היום?

תשובה:

בעזה"י יום ד' לסדר דברים ג' מנחם אב ה'תשע"ד

שלום וברכה אל אוריאל נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

אני לא מבין את קושייתך, בני עשיו לא השתנו כהוא זה, הם שונאים את עם ישראל בדיוק כמו בני ישמעאל, תמיד נותנים את הצדק לבני ישמעאל, ולא להבדיל לעם ישראל, ולכן אין כאן שום קושיא, הן עשיו והן ישמעאל שונאים את עם ישראל, והאנטישמיות של הגויים היא בכל העולם כולו, ולולא שנופל עליהם פחד ממרום וכו', מי יודע אל מה הם מסוגלים כאשר ראינו בעבר וכו'.

איתא בבעל הטורים על הפסוק (בראשית כ"ה י"ח) "על פני כל אחיו נפל", וסמיך ליה "ואלה תולדות יצחק", לומר כשיפול ישמעאל באחרית הימים אז יצמח בן דוד שהוא מתולדות יצחק; יעזור הקדוש ברוך הוא שנזכה לראות את זה במו עינינו בקרוב ממש.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

1 תגובות

    • 1.
    • מאת: elimelch
      i think that the problem is the zionism therefor we suffer from muislems
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup