ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - ייסדו בשכונתי מניין של חסידי ברסלב. האם כדאי להתחיל להתפלל איתם?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
ייסדו בשכונתי מניין של חסידי ברסלב. האם כדאי להתחיל להתפלל איתם?

שאלה:

מאת נחמן:
במקום שאני גר יש בית כנסת מרכזי אחד בו מתפללים אנשים מקבוצות שונות. בין כל המתפללים יש גם קבוצה לא מבוטלת של חסידי ברסלב בכל מיני רמות קירבה לחסידות - החל מכאלה שנוסעים לאומן פעם בשנה וזה הקשר היחיד שלהם, ועד לחסידים שנוהגים בכל דרכיהם כחסידי ברסלב.
לאחרונה החליטו חסידי ברסלב לפתוח מניין משלהם, ובעקבות כך חלק מהמתפללים במניין הרגיל עברו להתפלל שם בטענה ששם יש להם יותר יישוב הדעת בתפילה, שם פחות מדברים בתפילה, וכן שמתפללים שם בהתקשרות לצדיק. כתוצאה מכך נפגע המניין הרגיל וכמה פעמים אף לא היה מניין. האם אפשר להתפלל עם המניין של חסידי ברסלב, או שעדיף להתפלל עם כלל הציבור?

תשובה:

בעזה"י יום ה' לסדר דברים ד' מנחם אב ה'תשע"ד

שלום וברכה אל נחמן נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

אין לתאר ואין לשער את גודל הזכות של אדם שמתפלל בבית הכנסת הנקרא על שם רביז"ל, כי שם יכולים לדבר פתוח מעצותיו הקדושות של רביז"ל, וכן להתפלל תפילה בכח ובשמחה וכו' וכן בהמחאת כפיים באמצע התפילה וכו', ובפרט הריקודין שאחר כל תפילה ותפילה, וזה דבר גדול מאוד להיות בין אנשי שלומינו שמדברים תמיד מעצותיו הקדושות.

וצריך תמיד לזכור מה שאמר רביז"ל (חיי מוהר"ן סימן קפ"ז) קודם שיצא מברסלב לאומן להסתלק שם לעילא ולעילא וכו' וכו', בעת שיצא מפתח הבית לעלות על העגלה, עמד אצל המזוזה והניח ידו על המזוזה, ענה ואמר להציבור שהיו שם: תראו להתקבץ יחד ולהתפלל יחד, כי אם תתפללו בכוונה, תוכלו להמשיך אותי לכאן; רואים מכל זה איך שרצונו של רביז"ל היה שנחזיק את עצמנו ביחד, נתפלל יחד, ונלמד יחד, וזה היה רצונו החזק שנחזיק את עצמנו ביחד, ואמרו אנשי שלומינו שראו את זה בחוש, שבכל קיבוץ של אנשי שלומינו היקרים שהחזיקו את עצמם ביחד, ותמיד דיברו ביניהם רק את דברי רביז"ל, על ידי זה גדלו והצליחו.

הקדוש ברוך הוא יעזור שתמיד תהיה בין אנשי שלומינו היקרים, שמחזקים אחד את השני, ועל ידי זה תצליח.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup