ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - קשה לי עם חוסר הטיפוח של אשתי, ולולא הילדים הייתי מתגרש ממנה כבר מזמן. בבקשה עזור לנו!
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
קשה לי עם חוסר הטיפוח של אשתי, ולולא הילדים הייתי מתגרש ממנה כבר מזמן. בבקשה עזור לנו!

שאלה:

מאת רפאל:
לצדיק שלום.
אני אובד עצות לנוכח מצב חיי הנישואין שלי - אני נשוי כבר חמש שנים ויש לנו שלושה ילדים ברוך השם, אך עוד מההתחלה רציתי להתגרש מסיבות רבות ואחת מהן חוסר הטיפוח האישי של אשתי. פנינו אליכם בעבר להתייעצות ואמרתם לא להתגרש. אשתי לא רוצה להתגרש ובינתיים אני נשאר איתה גם בגלל שאמרתם לנו וגם בגלל הילדים, אך אינני יודע עוד כמה זמן אחזיק מעמד... הדף קצר מלהכיל את כל הבעיות, בבקשה עזור לנו!

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר ואתחנן ז' מנחם אב ה'תשע"ד

שלום וברכה אל רפאל נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

לצערינו הרב יש היום כל כך הרבה צרות בין נשמות ישראל - עניות ודחקות, אנשים שקועים בחובות גדולים, ובקושי יש להם לעבור את השבוע, לא רק את החודש וכו', וכן יש כל כך הרבה סובלי חולאים, הן גברים הן נשים והן ילדים קטנים, ולא חסרות צרות לעם ישראל, עם כל זאת יש אנשים שאין להם דאגות פרנסה, ואין להם את הדאגות של בריאות, אף על פי כן הם מחטטים מתחת לאדמה וכו' אחר צרות מדומות וכו', ולדעתי הצרה שלך זה דמיון אחד גדול - הקדוש ברוך הוא זיכה אותך עם אשה טובה, אשה יקרה, אשה יפה, ונתן לכם מתנה שלושה ילדים שאתם צריכים לרקוד מרוב שמחה על המתנות האלו שנתן לכם הקדוש ברוך הוא וכו', ואתה מחטט מתחת לאדמה אחר צרות מדומות וכו', ומחפש ומוצא כל מיני מומים וחסרונות באשתך?

אתה צריך לדעת אשר איש ואשה צריכים להיות ותרנים אחד לשני, ולתת תשומת לב אחד לשני, וזו שלימות הבית, ועל ידי זה ממילא יש אהבה והבנה הדדית, אבל הרגע שרוצים אחד להשתלט על הזולת, דעו לכם שזה הס"מ שבא לשבור את הבית. הזוהר הקדוש קורא איש לבדו פלג גופא - חצי גוף, נמצא כשאדם מתחתן זה גוף שלם, כמו שכתוב (בראשית ב' כ"ד) "ודבק באשתו והיו לבשר אחד", היינו שניהם חצי חצי, וביחד הם שלם, מה שאין כן כשאחד רוצה להשתלט על הזולת, זה הס"מ, היינו שישים על ארבעים, אני יותר ממך וכו', והרגע שהבעל או האשה חושבים שאחד יותר מהשני עם עשרה אחוזים, וההוא פחות ממני עם עשרה אחוזים, זה כבר נקרא ס"מ שישים על ארבעים, ולכן כל מי שרוצה שלום בית אמיתי, צריך לדעת שהאיש והאשה הם גוף אחד, וכמו שאמר החכם מכל האדם (קהלת ד') "טובים השנים מן האחד אשר יש להם שכר טוב בעמלם: כי אם יפלו האחד יקים את חבירו ואילו האחד שיפול ואין שני להקימו: גם אם ישכבו שנים וחם להם ולאחד איך יחם", ולכן אם רוצים שלום בית אמיתי, זה צריך להיות משני הצדדים, הן מהבעל והן מהאשה, לוותר אחד לשני, ואז הם חצי חצי שותפים שלמים, ותמיד יחיו ביחד באהבה ובהבנה הדדית, ויצליחו בחיי נישואיהם.

אני מאוד מקווה להקדוש ברוך הוא שתכניס את הדיבורים האלו אל תוך לבך, ואז תשתנה כל הגישה שלך אל אשתך לגמרי מן הקצה אל הקצה.

הייתי מייעץ לך שתעשה לעצמך הרגל פעם בחודש שתיכנס באיזה בית חולים ותקיים מצות ביקור חולים בכל המחלקות וכו', ובפרט במחלקת הילדים וכו', וכשתראה מה שקורה שמה אני בטוח שתצא אחר כך בחוץ ותגביה את ידיך אל השמים ותגיד: ריבונו של עולם! אני נותן לך תודה והודאה שאני בריא ואשתי בריאה והילדים שלי בריאים, וכבר לא חסר לי שום דבר. אנא ממך רבונו של עולם, חוס וחמול עליי ותכניס בי דעת ושכל שאזכה להיות שמח בחלקי, ותמחול ותסלח לי על שהרהרתי אחר מדותיך וחשבתי שאני הכי אומלל בעולם וכו', וכל זה בא מחמת חסרון דעתי, ולכן אבי שבשמים חוס וחמול עלי שאצא מכל הדמיונות שנדבקו בי על ידי עוונותי המרובים, עד שאני מחפש ומחטט במו ידי אחר בעיות שאינן כלום, וזה רק דמיונות גדולים, אנא ממך אבי תוציאני מהדמיון הזה שנדבק בי, ואזכה להיכלל בך מעתה ועד עולם אמן סלה.

וכך אתה צריך להתפלל בכל יום כשבאות לך מחשבות להתגרש מאשתך על לא דבר.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup