ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - שלושה חודשים אחרי החתונה בעלי חשף את פרצופו האמיתי והתחיל להתעלל בי. האם להתגרש?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
שלושה חודשים אחרי החתונה בעלי חשף את פרצופו האמיתי והתחיל להתעלל בי. האם להתגרש?

שאלה:

מאת נעמה:
לכבוד הצדיק שלום.
אנסה לספר את סיפור חיי הכואב בקצרה: הייתי נשואה עם בעלי הראשון שבע שנים ונולדו לנו ארבעה ילדים. בעלי היה נוהג להתייעץ עם "הרב" שלו ולספר לו את הכול, ולמפרע התברר לי שאותו "רב" הסית אותו להגרש ממני ומילא לו את הראש עם שטויות - שאני רק מפריעה לו בעבודת ה' ואני המניעות שלו... לאחר תקופה ארוכה של צער התגרשנו שלא ברצוני, ואי אפשר להסביר איך זה שבר אותי. לא הצלחתי להשתחרר מזה במשך שלוש שנים.
אחרי שלוש שנים הכרתי אברך גרוש, הוא היה נראה לי נחמד מאוד (כך חשבתי באותו זמן), ואחרי שהכרנו כמה חודשים התחתנו. אך לא עברו שלושה חודשים מאז החתונה והוא חשף את פרצופו האמיתי - הוא מזלזל בי, צועק עליי ומכנה אותי בשמות גנאי, הוא הרים עליי ידיים לא פעם אחת ואף גרם לנו להיכשל באיסור נידה, וכאילו זה לא מספיק, הוא עוד מאיים עליי שהוא יגרש אותי.
אני לא יכולה להסביר איך אני מרגישה ואיזה חור נהיה לי בלב מרוב הצער שהוא גורם לי, אבל קשה לי להעלות בדעתי שאצטרך להתגרש שוב. אשמח לדברי חיזוק ועצה אמיתית מהרב. תודה רבה.

תשובה:

בעזה"י יום ב' לסדר ואתחנן ח' מנחם אב ה'תשע"ד

שלום רב אל נעמה תחי' 

לנכון קבלתי את מכתבך.

הדבר הראשון שרואים מזה איך שצריכים לשמור מאד מאד מאנשים מסוכנים שקוראים את עצמם רע-בנים שהם בעצמם היו בעבר בעלי עבירה גדולים, ועכשיו קוראים את עצמם בעלי תשובה, ואם זה לא מספיק הם נעשים מנהיגים... שזה פשוט מצחיק, והם נותנים עצות לאחרים. וכבר אמר רביז"ל (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן ס"א) ויש מנהיגים שנקראים בשם רבי, שלימודם מאלו המותרות, ולא די שאינם יכולים אפילו להנהיג את עצמן, ומכל שכן שאינם יכולים להנהיג את אחרים, והם נוטלים גדולה לעצמן להנהיג את העולם. צריך לראות שלא להסמיך אותם, שלא ליתן להם תוקף ועוז, שלא יהיו מכונים בשם רבי. כי הם עצמן אינם חייבים כל כך, כי יש להם יצר הרע גדול להנהיג העולם. אך צריך לשמור מאד, שלא ליתן להם תוקף ועוז, כי אלו הנותנים להם תוקף ועוז ונסמכים על ידם שיהיו נקראים בשם רבי, הם עתידין ליתן דין וחשבון.

וכלל זה צריך כל בעל תשובה לדעת, הרגע ש'הרב' או 'המנהיג' שלך מלמד אותך איזה דבר שהוא נגד השולחן ערוך, דע לך שהוא שקרן רמאי וצבוע ונואף גדול, וצריכים מאד מאד לשמור ממנו, כי הוא מאד מסוכן, ובפרט בשעה ש'הרב' עוד נותן עצות להתגרש, אז הבריה הזו היא חיה בצורת אדם, והוא מסוכן מאד מאד, וצריכים לשמור ממנו כמו ששומרים מאש, ודבר זה מוכרח כל בעל תשובה לחזור לעצמו אלף פעמים ביום - אם 'הרב' או 'המנהיג' שלו מורה לו דבר נגד השולחן ערוך, צריכים לדעת שזה פשוט ש'קרן ר'מאי וצ'בוע שר"ץ השורץ על הארץ, וצריכים מאד מאד לשמור ממנו כי הוא יכול פשוט להוליך אותך שולל ולהחזיר אותך לאיפה שבאת וכו', ולצערינו הרב יש היום הרבה כאלו שהם פשוט נואפים וכו', וקוראים את עצמם מקובלים... ונותנים תיקונים... בשעה שהם בורים ועמי ארצות גמורים שלא יודעים בין ימינם לשמאלם, ויכולים לעבוד על בעלי תשובה, ולכן כל בעל תשובה צריך מאד מאד להיזהר מאלו הצבועים.

הדבר השני - את צריכה להסתכל תמיד רק מה שטוב בשבילך, ואם הגרוש הזה שפיתה אותך בלשון חלקלקה וכו' הראה לך את הפרצוף האמיתי שלו וכו', והוא עוד נותן לך מכות אכזריות וכו', ולא מתבייש לאיים עליך עם גט וכו', למה את צריכה להיות טיפשה ולהישאר עמו אפילו רגע אחד? את צריכה לברוח ממנו כמו שבורחים מאש, ואף שזה לא נעים להתגרש פעמיים וכו', את צריכה להסתכל מה שטוב בשבילך, ושום דבר בעולם שלא יוכל לשבור אותך, כי הגיע הזמן שתצאי מהנאיביות שלך וכו', ותתאזרי באומץ ובחוזק לב ותתפטרי ממנו מה שיותר מהר, כי גבר שמסוגל לתת מכות רצח לאשתו וכו', לזלזל בה ולהשפיל ולדכא אותה וכו', זו חיה בצורת אדם וצריכים להתפטר ממנו מה שיותר מהר, ומכל שכן שמכשיל אותך באיסור נדה החמור מאוד, שזה בכריתות רחמנא לישזבן.

ולכן חזקי מאוד להתאזר באומץ לב ולהתפטר ממנו מה שיותר מהר, את בחורה צעירה ולמה לך לסבול כל החיים מרשע אכזר כזה?

יעזור הקדוש ברוך הוא שתזכי לשקם את עצמך, ונשמע ונתבשר תמיד בשורות משמחות.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup