ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - התברכתי מפיך, זכיתי למצוא את בן זוגי, וברצוני לשמוע ממך האם אנחנו מתאימים
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
התברכתי מפיך, זכיתי למצוא את בן זוגי, וברצוני לשמוע ממך האם אנחנו מתאימים

שאלה:

מאת רוית:
לכבוד קדושת מוהרא"ש שלום וברכה. אני מתפללת לרפואתך האיתנה והשלימה לאורך ימים ושנים טובות ומלאות שמחה.
ברוך ה' זכיתי להתברך מפיך הקדוש, ואכן בגיל שלושים וחמש בשבח והודיה לקדוש ברוך הוא, אני עומדת להתארס עם בן זוגי שהוא בן שלושים ושמונה. אשמח לשמוע את דעתך על הזיווג בינינו ולקבל את ברכתך. שנינו נשמח עד מאוד לארח אותך בחתונתנו שתערך אם ירצה ה' בחודש תשרי הבא עלינו לטובה, ויהי רצון שנזכה להקים מקדש מעט, תודה.

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר כי תצא ה' אלול ה'תשע"ד

שלום רב אל רוית תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

הקדוש ברוך הוא יעזור שיהיה בסימן טוב ומזל טוב, ותתחתנו לשם שמים, ותבנו בית נאמן בישראל, והכל תלוי רק בידכם, כי (סוטה יז.) איש ואשה זכו - שכינה ביניהן, ואמרו (ירושלמי ברכות פרק ט' הלכה ח') אי אפשר לאיש בלא אשה, ואי אפשר לאשה בלא איש, אי אפשר לשניהן בלא שכינה. ובמקום שהשכינה נמצאת שם הברכה מצויה, רק שיהיה ביניהם שלום ואהבה גדולה מאד, כי 'שלום' אמרו חכמינו הקדושים (שבת י.) זה שמו של הקדוש ברוך הוא, ולכן אם מכניסים את הקדוש ברוך הוא בתוך הבית, זה נקרא שלום בית, היינו שמו של הקדוש ברוך הוא בתוך הבית.

ולכן מאחר שחיכיתם כל כך הרבה זמן עד שמצאתם אחד את השני, אתם צריכים לקבל על עצמכם אף פעם לא לריב ולא להתווכח ביניכם, ואז תצליחו בחיי נישואיכם.

המאחל לך שנה טובה ומתוקה
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup