ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - אני ואשתי נשואים כבר שנים רבות ועדיין לא זכינו לילדים. האם ייתכן שזה בגלל חטאי העבר שלי?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
אני ואשתי נשואים כבר שנים רבות ועדיין לא זכינו לילדים. האם ייתכן שזה בגלל חטאי העבר שלי?

שאלה:

מאת ירון:
שלום רב לכבוד קדושת מוהרא"ש שליט"א. אני מתפלל שהקדוש ברוך הוא ישלח לך רפואה שלמה ותצליח בכל מעשה ידיך.
אני ואשתי נשואים קרוב לשלוש עשרה שנה ועדיין לא נפקדנו בזרע בר קיימא. האם יכול להיות שזה בגלל שבחיי העבר הלא-דתיים שלי חברתי הרתה ממני וביצעה הפלה וזה מה שעומד בדרכי? ואם יש קשר בין הדברים, מה התיקון לכך? תודה, ירון.

תשובה:

בעזה"י יום ג' לסדר כי תצא ז' אלול ה'תשע"ד

שלום וברכה אל ירון נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

הקדוש ברוך הוא זיכה אותך להתחתן, וזכית לחזור בתשובה שלימה, אזי ראה לשכוח את העבר לגמרי, כי זה עיקר התשובה שימחוק מהזכרון את כל העבר שלו ויעשה בכל פעם התחלה חדשה.

כדאי שאשתך תלך להיבדק אצל רופא מומחה, כי יכול להיות שזה רק דבר קטן מה שמפריע וכו' וכו', וזכור תזכור מה שחכמינו הקדושים אמרו (בבא בתרא י:) מה יעשה אדם ויהיו לו בנים זכרים? רבי אליעזר אומר: יפזר מעותיו לעניים, רבי יהושע אומר: ישמח אשתו לדבר מצוה; ולכן תראה לקיים את שני הדברים האלו, והקדוש ברוך הוא יעזור שתפקדו בזרע של קיימא. ואם אפשר שאשתך תטבול במקווה ביבנאל מה טוב ומה נעים, כי המקווה הזה מסוגל לפקידת עקרות.

רק תראה לכבד ולייקר את אשתך, ואף פעם אל תריבו ואל תתווכחו, ושלא יהיו ביניכם שום חילוקי דיעות, ותשמרו על טהרת המשפחה, ותראו שהקדוש ברוך הוא לא יעזוב אותך.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך שנה טובה ומתוקה
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup