ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - אמרו לי שהלימוד בליקוטי הלכות מיועד רק לצדיקים. האם זה נכון?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
אמרו לי שהלימוד בליקוטי הלכות מיועד רק לצדיקים. האם זה נכון?

שאלה:

מאת אלי:
אני חפץ לעסוק בליקוטי הלכות על מנת לעשות נחת רוח לה', אך אמרו לי שלא ללמוד כיוון שצריך כוח לקבל את הקדושה, ורק לצדיקים בעמלם היה כוח לקבל קדושה כזו. האם יש ממש בטענה זו?

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר וירא ט' חשוון ה'תשע"ה

שלום וברכה אל אלי נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

אני לא יודע איזה טיפש או שוטה או שניהם ביחד אמר לך דבר כזה שאתה לא ראוי ללמוד בספרי "לקוטי הלכות". אני מוכרח להגיד לך שאין עוד ספר בין כל הספרים שכל כך מחזקים ומעודדים ומשמחים את האדם כמו ספרי "לקוטי הלכות" שחיבר מוהרנ"ת ז"ל, כל ספרי "לקוטי הלכות" הם רק התחזקות לחזק ולעודד ולשמח את כל הנפשות הנפולות והירודות, השבורות והרצוצות, והרחוקות וכו' וכו', ומדבר אל לבם ומקרבם אל הקדוש ברוך הוא.

לוקח קצת זמן עד שמרגילים את עצמו ללשון הנפלאה שלו איך שמחזק ומעודד ומשמח את כל מי שמעיין בדבריו הקדושים, שהם שבעה משיבי טעם, דיבורים כשרים להחיות ולהשיב את הנפשות הנפולות, כמובא בדברי רביז"ל (ליקוטי מוהר"ן חלק ב' סימן ה') שהתלמידים של הצדיק הם המגינים של הדור, ומחזקים ומעודדים ומשמחים את נפש כל חי, ומקרבים אותם אל הקדוש ברוך הוא בהתקרבות גדולה מאוד מאוד, וזה סובב בעיקר על ספרי "לקוטי הלכות" שאין עוד ספרים כמו ספרי "לקוטי הלכות", ולכן אני לא יודע איזה טיפש או שוטה אמר לך שאתה לא ראוי ללמוד בספר זה.

ידוע כשהביאו פעם את ספרי השל"ה הקדוש אל מוהרנ"ת ז"ל ענה ואמר בזו הלשון: העולם אומרים שספר זה הוא "כל בו", שיש בו הכל - 'הלכה', 'מוסר', 'קבלה' וכו' וכו', וסיים אבל הספר שלי הוא הגן עדן של הקדוש ברוך הוא, כי מי שמרגיל את עצמו ללמוד בספרי "לקוטי הלכות" מוצא טעם והתחזקות עצומה בדבריו הקדושים, וכבר שום דבר לא יכול לשבור אותו. ופעם אחת אמר מוהרנ"ת ז"ל על ספרי "לקוטי הלכות": "מזה שאינו חושב על תכליתו האחרון מה יהיה בסופו כשיהיה שוכב על הארץ וכו', מזה אינו מדבר כלל, כי זה הוא דומה לבהמה ממש, רק מי שחושב היטב מה יהיה בסופו, ולבו חושק וכוסף מאוד לעבודת השם יתברך, ובודאי נעשה עמו מה שנעשה וכו', כי ההתגברות גדול מאוד כידוע לנו, בשביל זה האיש חיברתי את ספרי "לקוטי הלכות", כי אותו יחזקו דברי ואותו יאמצו דברי", כמובן כל זה לבקי בדבריו הקדושים.

סיפר הרב מחברון שהיה מחסידי חב"ד שאצל הרב הצדיק רבי מנחם מנדל מלובאוויטש זי"ע בעל המחבר ספרי "צמח צדק" לקח אחד "לקוטי הלכות" שחיבר מוהרנ"ת ז"ל והשליך לארץ, ויחר אף הצמח צדק עליו, וכמעט שנידה אותו, והוכרח לישב יחף על הארץ ולקבל נזיפה על זה וכו'.

זיכני הקדוש ברוך הוא בימי נעורי להתמיד ביותר בספרי "לקוטי הלכות" בהתמדה כזו שאי אפשר לתאר כלל, וזה מה שמחזק אותי כל החיים, והלוואי שהיו אנשי שלומינו בעצמם קובעים לעצמם קביעות עצומה בלימוד ספרי "לקוטי הלכות", כי אין עוד התחזקות בעולם כמו בספרים האלו, ולכן אני לא יודע איזה שוטה אמר לך את זה שאתה לא ראוי ללמוד בספר הזה.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup