ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - האם מותר לי ללמוד ליקוטי הלכות למרות שעדיין לא מילאתי את כרסי בש''ס ופוסקים?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
האם מותר לי ללמוד ליקוטי הלכות למרות שעדיין לא מילאתי את כרסי בש''ס ופוסקים?

שאלה:

מאת אלי:
אני בן שש עשרה, חסיד ברסלב עם רצון להתעלות בעבודת ה'. אני חפץ לעסוק גם בסודות התורה שבליקוטי הלכות על מנת לעשות נחת רוח לה'. האם מותר לי ללמוד ליקוטי הלכות אפילו שאני לא בן ארבעים ולא מילאתי כרסי בש''ס ופוסקים? והאם צריך הדרכה ללימוד סודות אלו או שאפשר ללמוד אותם לבד?

תשובה:

בעזה"י יום ד' לסדר ויצא ד' כסליו ה'תשע"ה

שלום וברכה אל היניק וחכים אלי נ"י

לנכון קיבלתי את מכתבך.

אשריך ואשרי חלקך שזכית להתקרב אל רביז"ל שזו השמחה הכי גדולה, כי רביז"ל מחדיר בנו אמונה פשוטה בו יתברך שנזכה להרגיש שהוא יתברך נמצא ואין בלעדיו נמצא ונפתח את פינו לדבר אליו יתברך כאשר ידבר איש אל רעהו, ונבקש ממנו יתברך כל מה שצריכים אשר אין עוד דבר יותר גדול מזה.

והנה כשאדם נכנס בעבודת השם יתברך ובפרט לדבר עם הקדוש ברוך הוא אזי מתחילות לעבור עליו כל מיני חלישות הדעת וירידות ונפילות וכו' וכו' כי הס"מ מתגרה בו ומכניס בו ייאוש ודיכאון וכו' כאילו ממנו כבר לא יהיה שום דבר, ושובר אותו לגמרי, ועל זה קיבלנו מתנה מהקדוש ברוך הוא את ספרי "ליקוטי הלכות" שאמר מוהרנ"ת ז"ל שהספר הזה זה הגן עדן של הקדוש ברוך הוא, ומי שמרגיל את עצמו ללמוד הרבה "ליקוטי הלכות" יש לו התחזקות על כל החיים, כי מוהרנ"ת ז"ל פירש את כל הד' חלקי שולחן ערוך על פי ההקדמות של רביז"ל באופן נורא ונפלא מאוד בדרך פשט רמז דרש סוד. בהתחלה זה קשה להבין, אבל כשמרגלים את עצמו ללשון שלו אין עוד ספר קל ונעים להבין ולהשכיל בו וכו' כי מוהרנ"ת ז"ל חנן אותו הקדוש ברוך הוא בלשון לימודים קלה ונפלאה מאוד שכל מי שיגע בהם טועם טעם נורא ונפלא מאוד כי ההתחזקות שיש שמה אין בשום ספר שבעולם, וכשאני הייתי בגיל שלך התמדתי מאוד מאוד ב"ליקוטי הלכות" יותר מכל הלימודים וזה מה שמחזק אותי כבר שישים שנה אחרי שעבר עלי מה שעבר במשך ימי חיי וכו' וכו' כי מוהרנ"ת ז"ל הוא התלמיד היחיד שירד לסוף דעתו של רביז"ל שהעיקר בזה העולם זו התחזקות - להתחזק בכל מיני מאמצים שבעולם.

ולכן תתמיד הרבה בליקוטי הלכות ואין לך מה לדאוג. מלבד זאת תלמד בכל ים חומש ורש"י עם התרגום מפרשת השבוע שעד יום שישי תזכה לסיים את זה, והעולה על הכל בחור צעיר צריך להתמיד הרבה בלימוד משניות בגירסא כי בשנים אלו היצר הרע בוער בנער צעיר, ועל ידי ריבוי לימוד משניות שורף את הקליפות שרוצות להתאחז בו, ואשרי מי שזוכה לגרוס בכל יום ח"י פרקים משניות שזה הורג את היצר הרע לגמרי, ולכן תעשה לעצמך סדר לגרוס בש"ס כסדרן - תתחיל ממסכת ברכות, וכשתסיים אותה תתחיל מסכת שבת, וכן הלאה עד שתזכה לסיים את כל הש"ס בגירסא וזה יתן לך חמימות וחביבות התורה.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup