ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - יש לנו בעיות הולכות וגוברות בשלום בית, ואודה לעצות שיעזרו לנו
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
יש לנו בעיות הולכות וגוברות בשלום בית, ואודה לעצות שיעזרו לנו

שאלה:

מאת ארז:
שלום כבוד הרב.
יש לנו בעיות הולכות וגוברות בשלום בית ואני מאוד מודאג מזה. אודה לך מאוד אם תוכל לתת לי עצה וברכה, הרבה תודה.

תשובה:

בעזה"י יום ד' לסדר וישב י"ח כסליו ה'תשע"ה

שלום וברכה אל ארז נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

אתה צריך לדעת שהיסוד בשלום בית הוא להיות ותרן אחד לשני, כי אי אפשר להחזיק בית אלא כשהבעל והאישה מוותרים אחד לשני, וזה עיקר השלימות של כל זוג שאחד מוותר לשני, ורביז"ל אמר (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן פ') שעיקר השלום כששני הפכים מתאחדים יחד, היינו אחד יש בו מידת החסד, ואחד יש בו מידת הגבורה, שהם שניהם הפכים, אש ומים, אבל אם הם מתאחדים זו השלימות של השלום.

ולכן כל זוג שרוצים שהשכינה תשרה בתוך ביתם, עליהם להרגיל את עצמם לוותר אחד לשני, ולסבול אחד את השני, ואמר החכם מכל אדם (משלי י' י"ב) "שנאה תעורר מדנים ועל כל פשעים תכסה אהבה"; אם יש אהבה אמיתית בין הזוג, אפילו שיקרה משהו וכו', אזי "על כל פשעים תכסה אהבה", אבל אם מאבדים את השכל ונכנסים בלחץ ולא מוותרים אחד לשני, ועל ידי זה מכל דבר קטן עושים דבר גדול וכו' - אזי "שנאה תעורר מדנים". ולכן הסגולה הבטוחה לשלום בית היא להיות ותרן אחד לשני, ולדעת שאם הקדוש ברוך הוא שידך בינינו זה סימן שאנחנו נשמה אחת, ועלינו להסתדר יחד, ומי שיש לו יותר שכל וכו' הוא הראשון שמוותר ואינו יוצא לריב עם אשתו.

ולכן אם אתה רוצה להצליח בשלום בית שלך, תן את הצדק לאשתך, כפתגם העממי "תהיה חכם ולא צודק", ורביז"ל הזהירנו מאוד מאוד לכבד ולייקר את האישה, ואמר (שיחות הר"ן סימן רס"ד) שצריכים לכבד ולייקר את אשתו, כי אמר הלא הנשים הם סובלים צער ויסורים גדולים מאוד מאוד מילדיהם, צער העיבור והלידה והגידול, כאשר ידוע לכל עוצם מכאובם וצערם ויסוריהם בכמה אופנים הקשים וכבדים מאוד מאוד וכו' וכו', על כן ראוי לרחם עליהם ולייקרם, ולכבדם. וכן אמרו חכמינו הקדושים (בבא מציעא נ"ט.) אוקירו לנשייכו כי היכי דתתעתרו [תכבדו ותייקרו את נשותיכם כדי שתהיו עשירים], וכן אמרו (יבמות ס"ג.) דיינו שמגדלות את בנינו ומצלת אותנו מן החטא, ולכן צריכים לכבד ולייקר אותם מאוד מאוד; ואם תלך בדרך זו אזי בטוח שיהיה ביניכם שלום בית.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup