ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - אני מאוד מאמינה ורוחנית אבל בעלי ממש אנטי. איך אפשר לקרב אותו?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
אני מאוד מאמינה ורוחנית אבל בעלי ממש אנטי. איך אפשר לקרב אותו?

שאלה:

מאת מעיין:
אני ובעלי נשואים מזה עשר שנים ויש לנו שלושה ילדים. אני מאוד מאוד מאמינה ורוחנית, ולמעשה אני משתדלת לשמור כל מצווה שאני יכולה. בעלי, לעומתי, הוא ממש אנטי כמו שאומרים.
אני מתפללת עליו שהוא יחזור בתשובה ושיהיה לנו שלום בית ובית של קדושה וטהרה. האם יש עוד משהו שאני יכולה לעשות? כי שום דבר שקשור לדת לא הולך לי איתו... ואם אפשר שהצדיק יברך אותנו שיהיה לנו שלום בית ובית יהודי טהור. תודה רבה, מעיין.

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר מקץ כ"ב כסליו ה'תשע"ה

שלום רב אל מעין תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

כל הבעיות שלך הן רק מחמת שאת לא שמחה ועליזה. הקדוש ברוך הוא עזר לך עם בעל נפלא, ונתן לכם שלושה ילדים, ואתם צריכים להודות ולהלל ולשבח את הקדוש ברוך הוא שאתם שניכם בריאים, ולהתחזק יחד להיות רק בשמחה. תשמחי את בעלך בכל מיני אופנים שבעולם ואל תלחיצי אותו בקיום המצוות וכו', רק לשמח אותו שיהיה תמיד שש ושמח, ותמיד תתני לו מחמאות וכו', ואז תראי שסוף כל סוף אחר הרע יבוא הטוב והוא יתהפך לקיים את מצוותיו יתברך, אשר הן הכי נעימות, כי כל מצווה ומצווה שזוכים לקיים היא ממשיכה לאדם עריבות נעימות בחיים, ולכן תלכי עם בעלך רק עם שמחה ואהבה, ולא להיכנס איתו בוויכוחים, כי על התורה הקדושה נאמר (משלי ג' י"ז) "דרכיה דרכי נועם וכל נתיבותיה שלום".

ולכן מאוד מאוד אני מבקש אותך שתעשי כל מיני פעולות שבעולם רק להיות בשמחה עצומה, כי אין עוד דבר שמרחיב את הדעת כמו שמחה, ולכן כל אישה ואישה מוכרחת להכריח את עצמה עם כל הכוחות להיות רק בשמחה עצומה, על אף שעובר עליה כל מיני משברים וגלים וכו', ועל ידי שתעשי את כל הפעולות שבעולם להיות בשמחה, ותשמחי את בעלך, אזי יהיה לך שלום בית אמיתי, כי האישה נקראת 'עקרת הבית' כי היא עיקר הבית.

ולכן אם את רוצה שיהיה לך באמת שלום בית אמיתי ובעלך יחזור בתשובה שלימה ויקיים את המצוות בשלימות, אזי עליך לעבוד הרבה על שמחה - לשמח את בעלך, ואף שזה קשה לאישה מאוד מאוד, כי היא צריכה יותר את התשומת לב והתמיכה מבעלה וכו', עם כל זאת אישה חכמה שרוצה למנוע מחלוקת ומריבות בביתה, אין עצה אחרת אלא שהיא תיקח את המושכות בידיה וכו', והיא תהיה הבריה ותשמח את בעלה ואת הילדים וכו', כי בבית שיש שמחה יש שמה שלום ואהבה והרחבת הדעת.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup