ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - אני מרגישה ששולטים בגוף ובמחשבות שלי, ואני לא יודעת איך לצאת מזה
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
אני מרגישה ששולטים בגוף ובמחשבות שלי, ואני לא יודעת איך לצאת מזה

שאלה:

מאת שיקמה אביגיל:
שלום כבוד הרב.
יש לי בעיה שנמשכת כבר שמונה שנים - אני מרגישה ששולטים בגוף שלי ובמחשבות שלי, ואני לא יודעת איך לצאת מזה. אני חוזרת בתשובה ולפני כ-3 שנים הייתה הפוגה והתרחקתי מעט מהקדוש ברוך הוא. היה רב שעזר לי מאוד, אך לאחר שהרב נפטר שוב חזרו והשתלטו עליי.
האם יש משהו שהקדוש ברוך הוא רוצה שאעשה על מנת להעביר את רוע הגזירה? אשמח לתשובה.

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר מקץ כ"ב כסליו ה'תשע"ה

שלום רב אל שיקמה אביגיל תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

תראי לחזור בתשובה שלימה ולהיות שמחה ועליזה עד מאוד שזכית לחזור בתשובה שלימה, כי כך אמרו חכמינו הקדושים (ברכות ל"ד.) במקום שבעלי תשובה עומדים שם אין צדיקים גמורים יכולים לעמוד. ואמרו חכמינו הקדושים (פסיקתא דרב כהנא) גדול כוחה של תשובה, שכיון שאדם מהרהר בלבו לעשות תשובה, מיד היא עולה לא עד עשרה ימים ולא עד עשרים ולא עד מאה, אלא עד מהלך חמש מאות שנים, ולא עד רקיע ראשון ושני, אלא שהיא עומדת לפני כיסא הכבוד. והס"מ מאוד מאוד מפחד מבן אדם שחוזר בתשובה, כי כיוון שאדם בא אל הקדוש ברוך הוא אפילו שהוא עשה עד עכשיו מה שעשה, ומתוודה ומתחרט על כל מה שעשה, הקדוש ברוך הוא כבר מקבלו.

ואמרו חכמינו הקדושים (במדבר רבה פרשה כ' סימן י"ג) בלעם היה רשע ערום וידע שאין עומד בפני הפורענות אלא תשובה, שכל מי שחוטא ואומר חטאתי אין רשות למלאך ליגע בו; בשביל זה הוא מסית את כל אדם "מה לך לחזור בתשובה? ומה לך להתוודות?" כי הוא יודע שמי שחזר בתשובה ומתוודה להקדוש ברוך הוא אין רשות למלאך המוות ליגע בו, ואמרו חכמינו הקדושים (תנחומא נח) אין מכה בעולם שאין לה רפואה, רפואתו של יצר הרע תשובה.

הרגילי את עצמך לדבר הרבה אל הקדוש ברוך הוא, ועל ידי זה כל הרוחות רעות שנדבקו בך יצאו ממך וכו', ומה טוב ומה נעים שתקחי כדורי הרגעה להרגיע את עצמך, ואז אף אחד לא ישלוט עליך.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup