ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - זכינו ונולד לנו בן. האם אנו צריכים להתפלל שנזכה לעוד בן?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
זכינו ונולד לנו בן. האם אנו צריכים להתפלל שנזכה לעוד בן?

שאלה:

מאת שלמה:
לכבוד קדושת מורנו ורבנו שליט"א.
ה' זיכה אותנו בבן בריא ושלם ברוך ה', והנה ידוע לי שיש מצוות פריה ורביה אשר בשביל לקיימה צריך להביא לעולם בעזרת ה' בן ובת, ומאידך גיסא מבואר בחז"ל ומובא הרבה בספר המידות מרבנו ז"ל גודל העניין שיש דווקא בבנים זכרים, ויש כל מיני תפילות וסגולות איך לזכות לזה - דווקא לבנים זכרים. לכן שאלתי, עתה, על מה יש לי להתפלל לפניו יתברך: שיפקוד אותנו קודם כל בבת בשביל שנקיים את המצווה כתיקנה או להתפלל על בנים זכרים? אשמח מאוד אם תואילו לפשוט את הספק.
בתודה רבה על הכול ובתפילות חמות לשלומכם ולרפואתה של הרבנית תליט"א.

תשובה:

בעזה"י יום ב' לסדר מקץ כ"ג כסליו ה'תשע"ה

שלום וברכה אל שלמה נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

כנראה שאין לך כבר שום דאגות בחיים והכל הולך לך כמו שצריך וכו', יעזור הקדוש ברוך הוא שתמיד יהיו לך רק דאגות כאלו וכו'.

אדם צריך להרגיל את עצמו לשמוח עם כל מה שנותן לו הקדוש ברוך הוא, וזה מראה את טוהר לבבו שהוא אוהב את הקדוש ברוך הוא, ונותן לו תודה, ואין לו שום טענות וקושיות עליו יתברך. והנה הקדוש ברוך הוא נתן לך אישה טובה, אישה יקרה, ואתם אוהבים אחד את השני, ונתן לכם מתנה בן בריא ושלם, ולכן אתם צריכים רק לשמוח ולרקוד על המתנה שנתן לכם הקדוש ברוך הוא - אישה טובה וילד חמוד וכו', ומה אתה צריך לדאוג דאגות אחרים? מה שיתן הקדוש ברוך הוא שיהיה לברכה, אם כבר לבקש צריכים לבקש על בריאות שזה הדבר הראשון, כמו שצדיקים פירשו "בראשית ברא" - הדבר הראשון הוא הבריאות, כי שומעים בכל יום כל מיני סיפורים מזעזעים מה שקורה עם ילדים וכו', שנחלאים בכל מיני מחלות וחולאים רעים וכו', וכן מה שקורה אצל מבוגרים וכו', כל מיני צרות ויסורים ועגמת נפש וכו', עניות ודחקות, צרות וחובות וכו'.

ולכן צריכים לבקש את הקדוש ברוך הוא שיטיב עמו בגשמיות וברוחניות, ולבקש בכלליות, ולא להכניס את הראש מה חסר לך, תמיד תסתכל על חצי הכוס המלאה ולא על חצי הכוס החסרה, ותראה לקיים מה שאמר החכם מכל אדם (קהלת ט' ט') "ראה חיים עם אשה אשר אהבת כל ימי חיי הבלך אשר נתן לך תחת השמש כל ימי הבלך כי הוא חלקך בחיים ובעמלך אשר אתה עמל תחת השמש", ואמרו חכמינו הקדושים (סוטה יז.) איש ואישה זכו - שכינה ביניהן, ואמרו (ירושלמי ברכות פרק ט' הלכה ח') אי אפשר לאיש בלא אישה, ואי אפשר לאישה בלא איש, אי אפשר לשניהן בלא שכינה. ובמקום שהשכינה נמצאת שם הברכה מצויה, רק שיהיה ביניהם שלום ואהבה גדולה מאוד, כי 'שלום' אמרו חכמינו הקדושים (שבת י.) זה שמו של הקדוש ברוך הוא, ולכן אם מכניסים את הקדוש ברוך הוא בתוך הבית זה נקרא 'שלום בית', היינו שמו של הקדוש ברוך הוא בתוך הבית.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup