ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - שיחות מוהרא"ש
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
שיחות מוהרא"ש

שיחות מוהרא"ש זי"ע • פרשת פקודי 

 

  

 
 
"בזה שאדם נותן צדקה ועוזר לזולתו, הוא מובטח ששום עין הרע לא תשלוט בו"


מוהרא"ש ז"ל אמר, כי עין הרע מובא בדברי חכמינו הקדושים, ויכול להזיק, רחמנא ליצלן; אבל יש סגולות רבות כנגד זה, 

בוודאי מה שיכולים להעלים ולהסתיר מעיני הבריות, זו העצה הטובה ביותר, כי לא כל דבר צריך לפרסם ולגלות לזולתו, יש לך הצלחה – אל תפרסם, כי אין הברכה מצויה אלא בדבר הסמוי מהעין (תענית ח:). אבל אם ישנם דברים שבהכרח שיתגלו, יש עצות רבות, כדי להינצל מעין הרע. 

ראשית, בזה שאדם נותן צדקה ועוזר לזולתו, הוא מובטח ששום עין הרע לא תשלוט בו; כי כשאדם זוכה ונותן צדקה, הוא מסתתר בסתר צל כנפיו יתברך, כשאדם מוסר נפש לעזור לזולתו, הוא מתעטף בצילו יתברך, ואף בריה אינה יכולה לעשות לו מאומה. לזאת צדקה מצילה את האדם מכל מיני עין הרע. ואומרים חכמינו הקדושים (רות רבה ה', סימן ד): בא וראה כמה גדול כוחה של צדקה וגומלי חסדים, שאינם חסים לא בצל חמה ולא בצל כנפי שחר, אלא בצל מי שאמר והיה העולם". 

עצה שניה: תמיד להתפלל אליו יתברך: "ריבנו של עולם, תצילני מעין הרע", וכמו מבקשים כל יום בתפילת שחרית, צריכים לבקש בכל עת הרבה מאוד. עצה שלישית: לבוא אל הצדיק ולקבל את ברכתו, וברכת הצדיק תשמור אותו מעין הרע.

 

 

לתפריט שיחות מוהרא"ש המלא לחץ כאן  
   


 

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup