ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו

שיחות מוהרא"ש • מוהרנ"ת ז"ל

 

 

מוהרא"ש ז"ל אמר: מוהרנ"ת ז"ל הוא התלמיד של רבנו ז"ל, אשר הוא זכה יותר מכל התלמידים. לרבנו ז"ל היו תלמידים רבים צדיקים וקדושים עד מאוד. היה לו תלמיד בשם ר' שמואל אייזיק, שרבנו ז"ל אמר עליו, אשר בשמים מתייעצים עמו, מי יהיה מלך. לרבנו ז"ל היה תלמיד ר' יודל, שהיה תמיד מייחד ייחודים, ורבנו ז"ל מסר לו את העניין של פדיון, מי שנתן לו פדיון – ראה ישועה. לרבנו ז"ל היה תלמיד ר' נפתלי, שנתן לו עבודה שיאמר תורה למלאכים. היה גם לרבנו ז"ל תלמיד ר' אהרן הרב מברסלב, שרבנו ז"ל העיד עליו שהלך לחתונה עם כתונת נקיה, וכשהוא טבל במקווה, טבל עם ייחודים כאלו, שהיה יכול לחמם את המקווה, וכשראה אותו רבנו ז"ל, אמר לו: תתקרב אלי, ואראה לך דרך בייחודים, וזכה להתקרב לרבנו ז"ל. וכן עוד ועוד תלמידים קדושים היו לרבנו ז"ל, שהיו דבוקים בקדוש-ברוך-הוא.

     
אם לא רבי נתן לא היה נשאר ממני אפילו עלה אחד...
ציון מוהרנ"ת ז"ל בעיר ברסלב

והמשיך מוהרא"ש ז"ל ואמר: תתארו לעצמכם אילו תלמידים היו לרבנו ז"ל. ומפני מה זכה מוהרנ"ת ז"ל יותר מכל התלמידים? מוהרנ"ת ז"ל אמר: כשבאתי אל רבנו ז"ל והרגשתי את טעם רבנו ז"ל, אמרתי: זהו זה, סילקתי את הדעת לגמרי, אין לי דעת, רבנו אומר דיבור – עוד קצת דעת, עוד דיבור – עוד קצת דעת. וכך הצליח מוהרנ"ת ז"ל יותר מכל התלמידים, אצלו כל דיבור של רבנו ז"ל תכף-ומיד רשם אותו, עד שהעיד עליו רבנו ז"ל: "אם לא הוא, לא היה נשאר ממני אפילו עלה אחד, דף אחד של שמות". ואמר לאנשי שלומנו, אתם צריכים להודות למוהרנ"ת ז"ל, כי בזכותו נשארו ממני כל-כך הרבה ספרים.

ואמר מוהרא"ש ז"ל, אשר מוהרנ"ת ז"ל אמר לתלמידיו כך: חשבתי הרבה עיינתי הרבה, חקרתי הרבה, איך יכולים להמשיך את אור רבנו ז"ל לכל העולם, באתי לידי הכרה – רק על-ידי שאזכה לחבר ספרים, להוריד את דבר רבנו ז"ל לעם. ואלו כל ספרי "ליקוטי-הלכות" שחיבר מוהרנ"ת ז"ל על ארבעה חלקי שולחן ערוך, ומפרש כל הלכה והלכה כפי הקדמות רבנו ז"ל ב"ליקוטי-מוהר"ן".

וסיפר מוהרא"ש ז"ל, אשר כשבא מוהרנ"ת ז"ל בפעם הראשונה אל רבנו ז"ל, אמר לו רבנו ז"ל: אם אתה נתקרבת אלי, אזי כל העולם היו צריכים להתקרב אלי. ולא הבינו את הדיבור הזה, ומה משמעותו, אבל עתה בדור הזה, אנו יכולים להבינו, כי על מוהרנ"ת ז"ל עברו משברים וגלים, מהרגע שהתקרב אל רבנו ז"ל החלו לרודפו ולהציק לו מאוד, מוהרנ"ת מסר  נפשו בשביל רבנו ז"ל, ואמר: לא אכפת לי מאומה, אני את רבנו ז"ל אגלה לכל העולם כולו. הכניסוהו במאסר, לא הסתכל על זה כלל, רק הלך וכתב את כל ספרי רבנו ז"ל, את ה"ליקוטי-מוהר"ן, "סיפורי מעשיות", "ספר המידות", "שיחות-הר"ן", "חיי-מוהר"ן", "ליקוטי-עצות", "קיצור-ליקוטי-מוהר"ן", ואחר-כך את הספרים שלו: "ליקוטי-תפילות", "ליקוטי-הלכות", ומכתביו לבנו ר' יצחק, שנדפסו בספר: "עלים לתרופה", וכך המשיך את דבר רבנו ז"ל לדורות הבאים.

וסיים מוהרא"ש ז"ל, אשר עלינו לקחת דוגמא ממוהרנ"ת ז"ל ולחקותו, אשרי אדם שנכנס בתוך ספרי רבנו ז"ל ומציית את תלמידו מוהרנ"ת ז"ל.

(שיחות מוהרא"ש, חלק י"ב)

» כל המידע על מוהרנ"ת מברסלב

 

לתפריט שיחות מוהרא"ש המלא לחץ כאן  

1 תגובות

    • 1.
    • מאת: אלי
      איפה קיים צדיק בדור הזה שמדבר רק מהקדוש ברוך הוא ,לא מענין אותו כסף פוליטיקה כבוד כל ענינו זה איך להחזיר עוד אנשים בתשובה,עוד בחורים לחתן שינצלו מהיצר הרע ,לעשות שלום בית בין משפחות ,עלו והצליחו
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup