ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו

שיחות מוהרא"ש • קברי צדיקים 

 

 

מוהרא"ש נ"י תמיד מעורר את כל אנשיו, שיהיו רגילים לנסוע על קברי צדיקים, ולבקש שם כל משאלות לבם, כי קברי צדיקים מסוגלים מאד לקיבול תפילות, ומזכיר תמיד דברי רביז"ל (ספר המדות אות צדיק סי' קע"ג) על ידי השתטחות על קברי הצדיקים, הקדוש ברוך הוא עושה לו טובות, אף על פי שאינו ראוי לכך, נמצא, שאפילו אם אין האדם ראוי שתתקבל תפילתו, ואם היה מתפלל תפילתו במקום אחר, לא היו מקבלים תפילתו, אבל על ידי שהתפלל על קברי צדיקים, התקבלה תפילתו, ואם כן בוודאי כדאי להיות רגיל להשתטח על קברי צדיקים, ולהתפלל שם, כי בזכות הצדיק יזכה לכל מיני ישועות ברוחניות ובגשמיות.

     
  "קברי צדיקים מסוגלים מאד לקבלת תפילות"

וסיפר מוהרא"ש נ"י, שהיה רב אחד מקהילת "צעירי ישראל", באחת המדינות של ארצות הברית, שהיתה קהילה מאד מודרנית, אבל שמרו על עיקרי הדת, וביום אחד בא בתו של הרב הביתה, ואמרה להוריה, שהתאהבה בבן אל נכר, רחמנא ליצלן, ורוצה להתחתן עמו, והרב ואשתו כמעט יצאו מדעתם, כי אף על פי שהיו מקהילה מודרנית, אבל אף פעם לא חלמו שהבת שלהם תרצה להתחתן עם גוי, רחמנא ליצלן, והיו רצוצים ושבורים לגמרי כמה חדשים, וכבר התקרב זמן החתונה, שקבעו לחודש יוני כמנהג הגוים, ולא ידעו מה לעשות, ובכו יומם ולילה על מר גורלם.

והנה באחד הימים פגשו איש אחד מנכדי הרב הקדוש רבי ישעי'לה מקערעסטיר זי"ע, וסיפרו לפניהם מר לבבם, שבתם הולכת להתחתן עם גוי, רחמנא ליצלן, והם על סף הייאוש, ושאלו אם יש לו איזו עצה בעבורם, וענה ואמר להם האיש הנ"ל, תדעו שהיה לי סבא גדול, הוא הרב הקדוש רבי ישעיל'ה מקערעסטיר זי"ע, ובעוד כמה ימים יהיה ההילולא שלו (ג' אייר), ואנחנו נוסעים כל שנה אל הציון שלו לכבוד ההילולא, בואו ותיסעו עמנו, אולי תפעלו ישועה, והחליטו לנסוע עמו, כי לא היה להם מה להפסיד, ונסעו, והגיעו אל הציון הקדוש, ואמרו שם את כל ספר התהלים, ובין מזמור למזמור שפכו דמעות כמים להשם יתברך על עוצם צרתם, וחזרו לארצות הברית בשברון לב, בהגיעם אל שדה התעופה, להפתעתם, המתינה שם בתם, ורצה לקראתם בצעקות, אבא אימא! אני עשיתי עמו כפרה, אני כבר לא רוצה להכיר אותו! וכששאלו אותה מה קרה, ענתה ואמרה להם, כבר קנינו את כל הבגדים לכבוד החתונה והיה הכל מוכן, רק זוג נעליים היה חסר לי, והלכנו ביחד לקנות נעליים, וראיתי המון נעליים אבל לא יכולתי לבחור זוג מתאים בשבילי, ובילינו על זה כל היום, לבסוף הגוי הזה אבד את סבלנותו, והתחיל לקלל קללות נמרצות בכל מיני לשונת של נבלה, שרק גוי יודע, ואז עשיתי לעצמי חשבון, ומה אם עכשיו לפני החתונה הוא מקלל בלשונות כאלו, מה יהיה אחר כך? וברחתי ממנו... וההורים שמחו שמחה בלי קץ, וראו את גודל הכח של התפילה על קברי צדיקים, שהציל את בתם מרדת שחת, ולכן אשרי הרגיל להתפלל תמיד על קברי צדיקים, כי בזכות זה בוודאי יראה כל מיני ישועות בכל ענין. 

(שיחות מוהרא"ש, חלק ט"ו)

 

לתפריט שיחות מוהרא"ש המלא לחץ כאן  

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup