ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - שלום עליכם מלאכי השרת!
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
שלום עליכם מלאכי השרת!

בין כל האנשים המסתובבים בעולם, מעניין לפגוש אדם שזכה להתברך מפיו של מוהרא"ש הקדוש ולהיוושע בזכותו. לפעמים זוכים לפגוש אדם כזה למרות שמרחוק היה נדמה שאין לו שום שייכות עם הצדיק. המרגלית הטובה שטמונה בחיקו, מלמדת על עוד רבים כמוהו שלא זכינו לשמוע את סיפורם.

ט' אייר תשע"ו, 17/05/2016 | 14:30 | מתוך ספר "אש קודש" |"הפצת ספריו הקדושים"

אחד מתלמידיו של מוהרא"ש הקדוש מצא את עצמו משוחח עם יהודי חביב ברחובה של עיר תוך כדי הפצת ספריו הקדושים. מטבע הדברים נסובה השיחה על מעלתם הגבוהה של הספרים אותם הפיץ.

"הצדיק מיבנאל?!" התפלא האיש, " אם תרצה אספר לך בעצמי סיפור נפלא עליו".

אותו תלמיד שבא ללמד ונמצא למד, פקח את עיניו לרווחה, עשה אזניו כאפרכסת והקשיב בכמיהה.

"לפני עשרים שנה ארע הדבר..." החל האיש לדלות את הפרטים מזכרונו תוך כדי העברת יד על מצחו שנחרש קמטים - - -

בליל הקולות אשר בקע מהתזמורת הגדולה, כמו שמחתם הגדולה של כל הנוכחים ובראשם החתן והכלה, לא האפילו כהוא זה על ההתרגשות הגדולה שפקדה את כולנו שעה שנכנס מוהרא"ש הקדוש לאולם וזכינו לראות את פני קדשו. מהר מאד הקיפוהו חסידיו ותלמידיו הנלהבים ללוותו למקומו אשר הוכן לו בראש השולחן.

כשהסב הצדיק וסעד את סעודתו, המתינו האנשים ביראה ובכובד ראש כל אותה העת להינתן האות, על מנת שיוכלו לגשת ולקבל את ברכתו. כשהגיעה השעה נעמדו שורות שורות, ניגשו, הרכינו את ראשם ונעשו כלי לקבל את הברכה.

" - - - אף אני הייתי בין הממתינים!" הגביה המספר את קולו תוך כדי שהוא פוקח את עיניו לרווחה וזיק של שמחה ניצת בהן.

"ובהגיע תורי לגשת אל הצדיק, קרבתי בדחילו ורחימו עד שמצאתי את עצמי בסמוך אליו. מוהרא"ש הקדוש האיר לי את פניו הקדושות ושאל האם אני זקוק לברכה מסויימת. השבתי שבתי בת השלוש אינה מדברת. מלבד מספר גמגומים החוזרים על עצמם ;  אאא...בבבב....גגג.. אינה אומרת מילה אחת כראוי. הוספתי ואמרתי שאשתי ואני מוטרדים מכך מאד וחוששים שמא בעיה גדולה היא זו ואולי לעולם לא נזכה לשמוע אותה מדברת.

הצדיק חייך חיוך רחב שנסך בי תחושה של בטחון ואמר : "אל תדאגו! היום הוא יום שני. לא יעבור שבוע ובעזרת ה' היא כבר תדבר ותדבר ותדבר. ומאחר שאתה ואשתך דאגתם לה מאד, הריני להודיעך שיותר מכל ילדיכם, דוקא הילדה הזו תשמור אתכם על קשר ותרבה לחפש אתכם".

לא ידעתי את נפשי מרוב שמחה ובכל זאת הצלחתי לחלץ מפי שאלה קטנה : "סוף סוף רק שני ילדים יש לנו. על אילו עוד ילדים מדבר הצדיק?".

מוהרא"ש הקדוש חייך בשנית והפטיר כלאחר יד : "הקב"ה גדול! עוד יהיו לכם הרבה!".

חלפו מספר ימים ולאחר מכן הגיעה שבת קודש. חזרתי מבית הכנסת לערוך קידוש, מלאתי את הכוס ופצחתי בשירה בקול גדול כדרכי מקדם : "שלום עליכם מלאכי השרת..." כשלפתע - - - 


"המתינו האנשים ביראה ובכובד ראש להינתן האות, על מנת שיוכלו לגשת ולקבל את ברכתו"

- - - את קולה של בתי הממשיכה את השירה יחד איתי אנכי שומע : "- - - מלאכי עליון, ממלך מלכי המלכים הקדוש ברוך הוא...".

אשתי ואני החלפנו מבטים ולאחר מספר רגעים בהם היינו כחולמים, המשכתי לשיר כשבתי בת השלוש מלווה אותי : "ברכוני לשלום מלאכי השלום..." ומיני אז היא לא מפסיקה לדבר.

לפני עשרים שנה ארע הדבר ואכן עוד כמה וכמה ילדים נולדו לנו בחסדי ה'. למרות שבתי כבר התחתנה, היא שומרת איתנו על קשר הדוק יותר משאר הילדים. וכשאני חושב על כך – אפילו מאותם שעדיין חיים אתנו בבית!

"אתה מבין?" החל האיש לסכם, "מרחוק אני מבין את שגב מעלתם של ספרי הצדיק, שכן אם נכתבו על ידו בודאי שורה בהם קדושתו!". סיים את דבריו, נפרד לשלום ונעלם בין ההמון - - -

 

» לעוד סיפורי ניסים הקליקו כאן


עוד בנושא זה:איני עוזב אותך עד שתבטיח לי בן
הנס המופלא שלי
מדהים: מוהרא"ש התחייב והגידול הסרטני נעלם

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup