ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - שנה לאסון 402: "יעקב מאיר שלי, קשה עלי פרידתך מאתנו"
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
שנה לאסון 402: "יעקב מאיר שלי, קשה עלי פרידתך מאתנו"

"הגעגועים, התמונות והקולות אינם מרפים, אבל גזירה נגזרה מלפניו", כותבת אמו של יעקב מאיר חשין ז"ל. "כל שנותר הוא לבקש שתהא מליץ יושר שם למעלה לפני כיסא הכבוד שנזכה לגאולה השלמה"

ד' באד תשע"ז, 02/03/2017 | 21:20 | הידברות יעקב מאיר חשין ז"ל

במלאות שנה לאסון 402, בו נהרגו שישה נוסעים יקרים, כותבת אמו של אחד ההרוגים מכתב געגועים דומע על בנה, יעקב מאיר חשין ז"ל.

"שנה של געגועים, כאב ומחשבות על מה שהיה, שנה מאז פערה בנו תאונה קטלנית אחת חלל בלב. שנה מאז נצרבה בתודעה הציבורית אותן צמד מילים מצמרר שהחריד וטלטל את כולנו 'אסון 402'", נכתב המכתב הכואב.

"בלילה ההוא ו' באדר תשע"ו השמים נפלו עלינו, הגעגועים, התמונות והקולות אינם מרפים מאיתנו", כותבת האם על בנה האהוב. "בני, יעקב מאיר חשין ז"ל, ילד יקר, מלא קסם, ירא שמים, נאמן וישר, עשיר בתוכן, כל מי שהכירו נשבה בקסמו, ילד טהור וזך. תמיד שאף להתקדם במעלות התורה, ולמרות שהעיד על עצמו שסיים את כל התורה כולה לא הראה שמץ של גאווה. בכל עת היה הוגה בתורה ובכל עת מצוא השתוקק ל"מתי אבוא לידי ואקיימנה".

"תמיד עם חיוך על שפתיו עזר בבית ומחוצה לו בלי להתאונן", ממשיכה האם במכתב מלא הגעגועים, ופונה לבנה המנוח: "יעקב מאיר שלי! "קשה עלי פרידתך מאתנו, ילד טהור שנוכחותו השרתה עלי תמיד רוגע וחום. הגעגועים קשים מנשוא!!!"

המכתב מסתיים במשפטי אמונה מצמררים: "הלכת לעולם שכולו טוב כשפסוקים שגורים  על לשונך, בדרך לפגישת שידוך. יכולת אולי להקים בית בישראל אבל גזירה נגזרה מלפניו, וכל שנותר הוא לבקש שתהא מליץ יושר שם למעלה לפני כיסא הכבוד שנזכה לגאולה השלימה ולתחיית המתים במהרה בימינו אמן.

הכותבת בדמע, אמא".

 

» לעוד חדשות ברסלב הקליקו כאן


עוד בנושא זה:הלם בחסידות ברסלב: שניים מבני
החסידות נקטפו בתאונה הקטלנית

"סמל של חסיד ברסלב אמיתי":
מסע הלוויתו של הבחור יעקב מאיר
חשין ז"ל

המנוח ביומן מצמרר: "מוהרא"ש הפך
אותי לאדם אחר"


0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup