ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - תקדים עולמי: תאומות נישאו לתאומים וילדו בהפרש של 20 דקות
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
תקדים עולמי: תאומות נישאו לתאומים וילדו בהפרש של 20 דקות

לראשונה בעולם: אחיות תאומות שנישאו לאחים תאומים, ילדו בהפרש של 20 דקות. הסבתא המאושרת וההורים הנרגשים מספרים כיצד אחראי הצדיק מיבנאל למופת הגדול שמרגש את העולם היהודי. הרבי מדושינסקיא: "דבר כזה יכול לקרות רק בימות המשיח"

ז' באב תשע"ה, 23/07/2015 | 12:40ההורים הנרגשים התאומים ניב ורן כהן עם בנותיהם (צילום: כיכר השבת)

רק לפני שנה סיפרנו לכם כאן ב'ברסלב סיטי' על שני אירועים ייחודיים שנערכו ביבנאל עיר ברסלב ובהן נישאו - בהפרש של ארבעה ימים בלבד - זוג תאומות לשני תאומים זהים. החתנים המאושרים ניב ורן כהן שנישאו לתאומות לאה ורבקי פיש סיפרו לנו אז בהתרגשות כי "זה יפה שגם אחרי שכל החיים גדלנו יחד, שוב נקשרנו יחדיו לאותה המשפחה וככה נמשיך את החוויות המשותפות בחיים, זה פשוט גן עדן".

אלא שגם בחלומותיהם הוורודים ביותר של השניים ונשותיהם, הם לא הצליחו לדמיין את הסיטואציה המדהימה שהתרחשה בתחילת השבוע ויצרה ככל הנראה את התקדים הראשון בעולם למקרה כזה: זוג התאומות - שנולדו בהפרש של כ-20 דקות האחת מהשנייה ונשואות לשני תאומים שנולדו גם הם בהפרש של כ-20 דקות האחד מהשני - ילדו בנות גם כן בהפרש של 20 דקות האחת מהשנייה.

האירוע, שנחשף לראשונה באתר 'כיכר השבת', התרחש בבית החולים 'לניאדו' בנתניה והימם את הצוות הרפואי שהבהיר להורים הנרגשים שהם כנראה בדרך להיכנס אל 'ספר השיאים של גינס' מאחר ומקרה כזה טרם התרחש בעולם.


שמחת האירוסין של ניב ורן כהן אצל מוהרא"ש זי"ע בשנה שעברה (צילום: ארכיון ברסלב סיטי)

הסבתא בלימי פיש סיפרה הבוקר ל'ברסלב סיטי' כי בני המשפחה בטוחים שמוהרא"ש הצדיק מיבנאל זי"ע אשר הלך לעולמו בחורף האחרון הוא זה שאחראי לנס הגדול. "בסוף השנה שעברה זכיתי להיכנס אל חדרו של מוהרא"ש כדי להתייעץ על נושא מסוים" מספרת אמם של התאומות, "ותוך כדי השיחה מוהרא"ש אמר לי: 'תזכרי את דבריי, הבנות שלך בהיריון ואת תהפכי לסבתא בבת אחת', חייכתי ואמרתי 'בטח, בעזרת השם' - חשבתי שמדובר באיחול נורמטיבי והמשכתי לדבר על העניין שבשבילו נכנסתי, לא ידעתי אז שהבנות שלי כבר היו באמת בהיריון".

רק בתחילת השבוע כאשר ילדו שתי בנותיה את שתי בנותיהן באותו בית חולים בהפרש של 20 דקות בלבד באופן טבעי לחלוטין, הבינה הסבתא את המשמעות הפלאית של הבטחת הצדיק. "לא היה זירוז ושום דבר, זו רק יד ההשגחה המופלאה ואנחנו בטוחים שהצדיק הוא זה שהשפיע עלינו את הישועות הגדולות" אומרים התאומים ניב ורן כהן שהפכו יחדיו לאבות טריים.

"כדי שתבינו עד כמה המופת הזה גדול ובלתי נתפס אספר לכם עוד משהו שלא שיתפתי עדיין אף אחד" מוסיפה הסבתא פיש. "כשרבקי הבת שלי סיימה את הסמינר והבגרויות ומאוד רצתה להתחתן, היא נכנסה לבקש את ברכתו של מוהרא"ש, ומוהרא"ש שאל אותה מה הפרש הגילאים בינה לבין אחותה התאומה לאל'ה, ורבקי ענתה שההפרש הוא 20 דקות, אז מוהרא"ש אמר לה: 'אל תדאגי את תמצאי שידוך בקרוב, אבל אחותך תתארס 20 דקות לפנייך'. וכך היה, האירוסין של שתי בנותיי עם זוג התאומים נערכו בחדרו של מוהרא"ש הקדוש בהפרש של 20 דקות".

"הצירוף הזה שיד אלוקים מסובבת פה את הכל ורואים שחור-על-גבי-לבן את התגשמותם הפלאית של דברי הצדיק זה פשוט מרגש. הרבי מדושינסקיא שליט"א אמר לנו שברור ומובן שיש בזה עניין שקשור לביאת המשיח כי רק בימות המשיח יכול לקרות כזה דבר. הסיפור הזה הוא בלי היגיון, פשוט זכינו לנס, דבר כזה עוד לא היה בעולם", מסכמת הסבתא הנרגשת.

המקובל הרב דב קוק מטבריה ששמע הצהריים (חמישי) על הסיפור המיוחד שהתפרסם ברחבי העולם, אמר לתלמידיו כי "כפי שהצדיק מיבנאל פעל בחייו לקדש שם שמיים בעולם, כך הוא פועל גם כיום לאחר הסתלקותו".

» לעוד חדשות ברסלב הקליקו כאן


עוד בנושא זה:שמחה כפולה: זוג תאומות
נישאו לתאומים זהים

הדרך לישועה: מסע מופלא אל
ציונו הקדוש של מוהרא"ש ביבנאל

16 שנים קשות הסתיימו
בנסיעה אחת ליבנאל


1 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup