ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - תוכנית מרהיבה: בניין מפואר יוקם על ציון רבינו הקדוש באומן
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
תוכנית מרהיבה: בניין מפואר יוקם על ציון רבינו הקדוש באומן

צפו בהדמיה של מבנה הפאר אדיר הממדים אשר צפוי להיבנות מעל ציון רבינו נחמן מברסלב זי"ע באומן. מתי תתחיל הבניה? והאם הפעם ייצאו באמת התוכניות אל הפועל? בכתבה

ט' בניסן תשע"ו, 17/04/2016 | 15:28 | נחמן מעהלחזית מבנה הציון הקדוש כפי שמוצגת בתוכנית החדשה (צילום: איחוד ברסלב באומן)

ארגון 'איחוד ברסלב באומן' פרסם בשבוע האחרון את ההדמיות והתוכניות של המבנה החדש שמתוכנן להיבנות מעל ציונו הקדוש של רבינו נחמן מברסלב זי"ע באומן שבאוקראינה.

תוכניות הבניין, שבהן הושקעה טרחה עצומה וממון רב, הוכנו על ידי האדריכל ר' אהרן אוסטרייכר, אדריכל בעל שם עולמי שאחראי בין היתר על בניית מרכז חסידות בעלזא העולמי בירושלים, שיפוץ הכותל המערבי וקבר רחל אמנו, ועוד למעלה מ-400 בתי כנסיות ובתי מדרשות ברחבי העולם.

המבנה החדש יכיל על פי התוכנית שתי קומות בשטח כולל של למעלה מ-4,200 מ"ר, כאשר קומת הקרקע תשתרע על פני שטח של למעלה מ-2,800 מ"ר.

לדברי העסקנים, הקומה הראשונה תבנה מעל 'בית החיים' והבנייה המורכבת תיעשה בתיאום מלא עם ועדת הרבנים באופן שלא יהיה שום חשש לפגיעה בשוכני עפר הקבורים ב'בית החיים'. כמו"כ הכל ייעשה על פי ההלכה של 'כיפין על גבי כיפין', כך שתהיה מותרת כניסת הכוהנים לכל מתחם הציון הקדוש.

בשטח בית המדרש הבנוי כיום, יבנה מתחם גדול יותר מבית המדרש הנוכחי. מתחם זה יוקף במחיצות זכוכית ובו תהיה גישה לציון ללא הפסק של 'כיפין על גבי כיפין' כך שמתחם זה בלבד יהיה אסור בגישה לכוהנים. יצויין כי דעת מוהרא"ש זי"ע הייתה שכוהנים יכולים להתפלל על הציון הקדוש ממש, וכתב בשו"ת ברסלב: "אצל ציון רבינו ז"ל כן נכנסו כהנים, וזה המקום היחידי ששמה נכנסו כהנים, ואנשי שלומינו אף פעם לא העירו לכהנים שאסור להכנס".

בשטח הסמוך לציון יבנה ע"פ התוכנית בית מדרש לתורה ולתפילה שיכיל בימי ראש השנה 5,000 מקומות ישיבה לציבור המתפללים. מחיצות ניידות יאפשרו לחלק את שטח בית המדרש הגדול ל'שטיבלאך' קטנים יותר.

במבנה החדש יוקם גם חדר ללימוד על תולדות הציון ומעלתו, חדר הנצחה ל-30,000 קדושי טבח אומן בשנת תקכ"ח, חדר 'אבידות ומציאות'. לדברי העסקנים תהיה גם האפשרות לסגור בשאר ימות השנה חלקים מבית המדרש לצורך עריכת אירועי הילולה וכדומה.

הקומה השנייה תיועד לציבור הנשים בלבד, וכדי שתהיה להן גישה לציון, תוגבה מצבת הציון הקדוש עד הקומה השנייה של עזרת הנשים. העסקנים מסבירים כי "כך תתקיים הפרדה מלאה בין ציבור הגברים לנשים ותתאפשר תפילת הנשים גם בימי הנסיעות הגדולות".

לדברי עסקני 'איחוד ברסלב באומן' הבניה תחל מיד לאחר חג הפסח, בכ"ג בניסן (ה-1 במאי למניינם) ותימשך 18 חודשים. בשלב הראשון, שיימשך עד ראש השנה הקרוב, יגביהו את שטח בית החיים באופן של 'כיפין על גבי כיפין', עד שתיווצר רחבה אחת גדולה מהציון ועד לקצה שטח בית החיים.

יצויין כי בעיני רבים מחסידי ברסלב קיימת ספקנות גדולה לגבי מימוש התוכניות בפועל בתקופה הקרובה, זאת מאחר ובמהלך השנים הוצעו תוכניות רבות לפיתוח המקום הקדוש, כולל הדמיות מפעימות ודוגמאות מרהיבות. הצד השווה שבהן - כולן לא צלחו לבסוף. האם הפעם ייצאו התוכניות אל הפועל? כולנו תקווה שכן ובקרוב. ימים יגידו.

» לעוד חדשות ברסלב הקליקו כאן

מבט אל מבנה הציון ממעלה רחוב בילנסקי

חזית מבנה הציון הקדוש


חזית מבנה הציון הקדוש


הדמיית מבנה הקומה הראשונה
היכל בית המדרש
מצבת הציון הקדוש
הדמיית מבנה הקומה השניה - קומת עזרת הנשים (במרכז: היכל בית המדרש בקומה הראשונה)
"מחיצות ניידות יאפשרו לחלק את שטח בית המדרש הגדול ל'שטיבלאך' קטנים יותר"
"אפשרות לסגור חלקים מבית המדרש לצורך עריכת אירועי הילולה וכדומה"
תרשים התכנית החדשה
תרשים התכנית החדשה

עוד בנושא זה:


תיעוד ענק: רבבות אצל רבי נחמן
מברסלב בראש השנה האחרון

צפו: בית הדפוס של ברסלב
עבר שיפוץ נרחב

המעמד ההיסטורי של חנוכת
בית הכנסת המפואר בעיר ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup