ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - 2 כרכים נוספים לסדרת "אש קודש" על מוהרא"ש
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
2 כרכים נוספים לסדרת "אש קודש" על מוהרא"ש

הסדרה מגישה סיפורי מופת אותנטיים על דמותו הקדושה של הצדיק מיבנאל זי"ע, רובם עברו את הגהתו האישית!

י"ד בשבט תשע"ו, 24/01/2016 | 16:18סדרת ספרי 'אש קודש' החדשים על מוהרא"ש זי"ע (עיבוד: נחמן מעהל - ברסלב סיטי)

בשבוע האחרון הצטרפו שני כרכים חדשים לסדרת ספרי 'אש קודש' המגישה סיפורי מופת אותנטיים על דמותו הקדושה של הצדיק מיבנאל זי"ע, ביניהם סיפורים מרתקים על תחילת ההתיישבות של חסידי ברסלב ביבנאל ועוד.

כפי שדווח ב'ברסלב סיטי', הכרך הראשון של 'אש קודש' יצא לפני כחודש וחצי, על ידי סופר מתלמידיו של מוהרא"ש ביבנאל, וכעת מונה הסדרה שלושה כרכים.

המיוחד בסדרת ספרים זו היא העובדה שמרבית הסיפורים המובאים בה עברו את הגהתו האישית של מוהרא"ש זי"ע בעצמו, שאישר את נכונותם של העובדות ואף תיקן במקומות שבהם היו גוזמאות או אי דיוקים. בתוך הספרים אף מופיעים מכתביו של מוהרא"ש עם התיקונים וההגהות על הסיפורים המובאים שם.

בהקדמה לספריו מביא הסופר את עניין חשיבות הפרסום של סיפורי מופת מצדיקים, כשלכך הוא מצרף גם דוגמאות מהתורה הקדושה ומההיסטוריה היהודית. את דבריו הוא מסכם כי "מכאן שצורך גדול יש בהם בסיפורי המעשיות על הצדיקים, ואף אנו הלכנו בדרך הזו והבאנו לפניכם סיפורים נפלאים, אותות ומופתים אשר פעל מוהרא"ש הקדוש ואל מה זיכהו ה' יתברך".

"יש מן הסיפורים המגלים טפח ומכסים הרבה יותר מטפחיים, מגודל התמדתו ושקידתו העצומה בתורה הקדושה. יש מן הסיפורים העוסקים בתפילותיו שהתפלל לבורא כל עולמים והמשיך ישועות עבור מי שהיה זקוק לכך. חלק מהסיפורים מגלים מעט מגדולתו בעמוד השלישי שעליו עומד העולם - הוא עמוד גמילות החסדים. ויש סיפורים המשאירים את הקורא עם פה פעור לנוכח גילוי האלוקות הנפלא והנורא המתגלה מתוכם. וכבר נשמע מפיו הקדוש שאמר לעניין השבחים והתארים שמשבחים ומכנים אותו בהם: 'כעת איני רוצה שתגידו עלי כלום. אך אחרי מאה ועשרים כל מה שתגידו עלי לא יספיק'. הצד השווה שבכל הסיפורים הוא הקדושה הגדולה הבוקעת מהם, קדושה שהמשיך הצדיק לעולם במסירות נפש".

הסופר מעיד כי "מוהרא"ש הקדוש הרבה לעוררני ולחזקני בכתב ובעל פה על כתיבת סיפורים, ואמר: 'תרשום את הכל כי יבוא יום שיצטרכו כל סיפור וסיפור, כי יאמרו וידברו ועוד יספרו לבניהם ולבני בניהם מה קרה כאן ומה סבלתי בזה העולם ואל מה זיכני הקדוש ברוך הוא. ועוד יבוא יום שהסיפורים האלה יהיו מאוד מאוד יקרים ויחפשו ויבקשו וישאלו איש מאת רעהו לעוד סיפורים ויחיו את עצמם מעוד סיפורים'".

יצויין כי סדרת ספרים זו היא בנוסף לספר הישן 'אש קודש' שיצא לאור לפני שנים רבות עם סיפורי מופת מיוחדים על מוהרא"ש. הספרים החדשים נערכו על ידי סופר אחר שבחר לקרוא לספרו באותו השם, ועל כך הוא מסביר: "כבר נשמע מפיו הקדוש שבמילים 'אש קודש' נרמז שמו. כי 'א"ש' הוא ראשי תיבות שמו, ו'קודש' עולה כמניין 'שיק' שם משפחתו".

לדברי המוציא לאור, באמתחתו עוד מאות סיפורים נוספים שיובאו לדפוס בהמשך.

את הספרים ניתן להשיג דרך משרדי ברסלב בטלפון 04-665-6666

» לעוד חדשות ברסלב הקליקו כאן


עוד בנושא זה:ספר נוסף על מוהרא"ש זי"ע
לקראת ההילולה הגדולה

תיעוד מיוחד: נחשפו ספרי
ברסלב של הרב עובדיה יוסף

חדש: ספרים מצויירים
על מוהרא"ש הקדוש


0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup