היום

ד׳ בטבת ה׳תשפ״ב – 08/12/2021
יום רביעי, דצמבר 8, 2021

מצילים את המוסדות

להציל מפעלות צדיק!

תלמידי היכל הקודש ואוהדי הצדיק בארץ ובעולם מתגייסים בקמפיין של 48 שעות להצלת המוסדות שהקים הצדיק ביבנאל!

כ"ק מוהרא"ש זי"ע מסר את שמו ואת נפשו במשך למעלה מיובל שנים כדי להקים את מוסדות הקהילה הנפלאה ביבנאל. קהילה שיסד מוהרא"ש שתהיה כולה בעבודת ה' עפ"י דרכו של רבינו רבי נחמן מברלסב זי"ע

בית המדרש...

הכול התחיל מבית המדרש המרכזי "היכל הקודש" שלאחר מכן הורחב עד לצורתו המקורית כיום, במקום פועלים מנייני תפילה מנץ החמה עד חצות לילה, כמו השטיבלאכים בערים החרדיות הגדולות. שחרית מנחה וערבית  "שלא יהיה לאף אחד תרוץ לא להתפלל במניין" אמר הצדיק.

אולם השמחות...

לאחר מכן החל כ"ק מוהרא"ש זי"ע לפעול להקמת אולם השמחות "ארמונות ברסלב" שם יוכלו אנ"ש להשיא את צאצאיהם בכבוד וללא נטל החובות הכבד שרובץ על צווארי הורים רבים. המקום גם משמש לכלל אירועי הקהילה. מוהרא"ש הנהיג שפעמיים בשבוע יגיעו נשות הקהילה לאולם לשמוח ולרקוד. הצדיק אמר על אולם השמחות "זה הסלון שלי"

כוללים...

בקומה הראשונה הקים כ"ק מוהרא"ש זי"ע את כוללי האברכים "אור המאיר" לבעלי בתים וכולל להוראה "תפארת בנימין" שם משתלמים אברכי הכולל בהוראה. מוהראש רצה שכל בחור שמתחתן ילמד בשנים הראשונות הלכות טהרת המשפחה בעיון.

בית התבשיל...

בסוף המתחם קיים מטבח משוכלל ומאובזר של בית התבשיל "אהל אברהם" שם עמלים צוות המטבח המורכב מנשות אנ"ש על הכנת אלפי מנות המזון המחולקות מידי יום לכל דכפין, מידי יום כבר בשעות הבוקר המוקדמות עמלים בבית התבשיל על הכנת ארוחות היום, רכיבי המזון הם ברמה הגבוהה ביותר הן מהפן הקולינרי והן מהפן הכשרותי. מוהראש רצה שגם מי שיש לו פרנסה שיבוא לאכול בבית התבשיל כדי שלא יתבייש זה שאין לו. מוהרא״ש התבטא לא פעם על בית התבשיל "מזה אני מקבל את החיות שלי".

בית הכנסת הגדול...

מעל אולם השמחות מתנוסס לתפארה גולת הכותרת: בית הכנסת הגדול "היכל הקודש" הקשיים והמניעות לבניית בית הכנסת היו נוראים ועצומים!  הצדיק התפלל ומסר נפש למעלה מ20 שנים ברציפות עד שזכה לראות את הבי"כ נבנה. ביום שזה קרה אמר הצדיק "זה היום המאושר בחיי". ואף אמר על בית הכנסת, "מי שקשה לו להאמין איך בית המקדש ירד מהשמים, שיבא לראות את הבית הכנסת הזה, שאף הוא ירד מהשמים."

בית הכנסת הגדול של חסידי ברסלב יבנאל

מוסדות חינוך...

כוחות רבים השקיע הצדיק בהקמת מוסדות החינוך ובהם ילמדו את הילדים הרכים אמונה ברורה וזכה, החל מפעוטון, גני ילדים "גני אשר", תלמוד תורה "ילדי חן", בית ספר "בית פייגא", סמינר "בית מלכה", ישיבה לבחורים "בית שלמה, ובית מנחם", הכל מיוסד על פי דרכו של רבינו נחמן מברסלב זכותו יגן עלינו.

קרן הדפסה...

וכמובן ואחרון חביב, קרן הדפסה והפצה "היכל הקודש" להפצת אור רבנו ז"ל בכל רחבי העולם. הקרן מדפיסה מאות אלפי ספרים וקונטרסים המחיים כל נפש. אברכים יוצאים מדי יום ביומו עמוסים בספרים ובחוברות להפצה כמו שתמיד לימד אותם הצדיק "לכל קונטרס יש כתובת".

מקווה מלכה...

אוי ואיך שכמעט שכחנו את מקווה מלכה אשר ידוע שמוהרא״ש זי״ע חזר ואמר שהמקווה הזה מסוגל לילדים, יש כלכך הרבה דברים לספר על המקווה ועל בנייתו במסירות נפש של ממש וסיפורים רבים מאותם זוגות שנושעו בזכותו בילדים אותם תוכלו לקרוא כאן: מקווה מלכה – המקווה שמסוגל לפקידת עקרות

את כל המפעלים הקדושים הללו הקים הצדיק על מנת להקים עיר על שם רבנו ז"ל.

ביכולתכם להיות שותפים מלאים עם כ"ק מוהרא"ש זי"ע!

איך? בעזרת ה' ביום שלישי פרשת יתרו יחל קמפיין גיוס המונים לטובת הצלת מוסדותיו של הצדיק, על ידי לקיחת יעד אישי אותו תגייסו ממכירים קרובי משפחה וחברים, תוכלו להיות שותפים מלאים בהצלת מוסדות הצדיק בהרחבתם וביסוסם!

.ובטוחים אנו בכוחו של אותו צדיק שיפעל אצל הקב"ה ישועות מקיפות בכל מה שצריך לכל מי שירתם לתרום ולהתרים לטובת ביסוס מוסדותיו הקדושים שהקים ביזע ובדם!

וזיכרו! מוהרא"ש אמר: מי שעוזר לי, לא אשאר לו חייב!!

שינוי גודל גופנים
ניגודיות