ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - "אבא שלי התרפא בזכות הקמחא דפסחא"
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
"אבא שלי התרפא בזכות הקמחא דפסחא"
ניצל בזכות הצדקה. משה רווח הי"ו

רמי ממצפה נטופה מספר ל'ברסלב סיטי' על הנס שהתרחש עם אביו בזכות שקיים את בקשת הצדיק ותרם לחלוקת ה'קמחא דפסחא' לנצרכים • סיפור מיוחד

ט' ניסן תשע"ג, 20/03/2013


"אם תוכלו לעזור לי לגייס אצל קרובי משפחתכם ואצל ידידיכם וחבריכם וכו', שכל אחד מהם יתרום מאה ושמונים ש"ח, עשר פעמים ח"י, כנגד עשרה כוחות שבנפש האדם, עבור מעות חיטים, וזו סגולה מאד מאד להתפטר מכל המחלות והחולאים רעים, והיה זה שכרי, שמצד אחד תהיה רפואה שלימה לכל אלו שמנדבים עבור קמחא דפסחא, ומצד שני שיהיה לכל משפחה מאנשי שלומינו הגרים ביבנאל, סל מכובד מאד מאד שיהיה מספיק לכל החג".

את הדברים הללו כתב הצדיק במכתבו מתאריך י"ז אדר תשע"ג לחסידי ברסלב, בנוגע לחלוקה השנתית של ה'קמחא דפסחא' המעניקה למאות משפחות ביבנאל סל מכובד עם שפע גדול לכבוד חג הפסח.

ל', מחסידי ברסלב ביבנאל מספר לנו על נס גלוי שהתרחש בעקבות מכתב זה עם אביו של ידידו לעבודה - רמי רווח המתגורר בישוב מצפה נטופה שבגליל התחתון. "אני מכיר את המשפחה של חברי לעבודה כבר זמן רב וידעתי שמשה, אבי המשפחה, בן 71, נוטל תרופה מסויימת כבר 30 שנה ולאחרונה אמר לו איזה רופא להפסיק לקחת את התרופה, דבר שגרם לו למצב בריאותי גרוע ולאישפוז מיידי בבית החולים. התקשרתי אל חברי רמי וסיפרתי לו את דברי הצדיק במכתב, שכל אחד שיתרום 180 ש"ח עבור מעות חיטים (קמחא דפסחא) זו סגולה להתפטר מכל המחלות והחולאים רעים, ולרפואה שלימה. מצבו הכלכלי היה דחוק מאוד אבל הוא התלהב מהרעיון ונתן מיד צ'ק של 180 שקלים. אני העברתי את זה אל משרד הקהילה ביבנאל וכתבתי מכתב לצדיק. עד אז המצב של האבא הלך והחמיר אבל אני הרגשתי שאם הצדיק כתב שתהיה רפואה אז ודאי שתהיה לו רפואה".

רמי נוטל את רשות הדיבור וממשיך את סיפור השתלשלות הדברים: "אבא שלי הוא אדם בריא בדרך כלל, עובד בכל יום במפעל, נוהג ומתפקד כרגיל. מאז שאושפז בבית החולים הלך מצבו והידרדר, ובין היתר נכנס למצב נפשי לא טוב. היינו כל המשפחה ממש חסרי אונים ולא ידענו מה לעשות. בחג פורים האחרון היה לנו ממש קשה, בכינו והיינו עצובים מאוד בגלל המצב. כשידידי מיבנאל סיפר לי על הבטחת הצדיק לישועה, מיהרתי לקיים את בקשת הצדיק ותרמתי את מה שנצרך על מנת שיברך את אבי. זה היה ביום שישי, ובשבת שהייתה 'פרשת זכור' עזבתי את משפחתי, אשתי ושמונת ילדי, ונסעתי לשהות עם אבא בבית החולים. עברה עליו שבת קשה, הייתה הידרדרות מאוד מאוד רצינית אבל אני אמרתי לעצמי שיהיה בסדר בזכות ברכת הצדיק".

"במוצאי שבת כבר התחלנו לראות ישועה גדולה, אחרי למעלה משבועיים של אשפוז. מצב הרוח שלו השתפר וגם הרופאים מצאו פתאום פתרונות נדירים לבעייתו, והוא החל להרגיש יותר טוב. כל זמן האשפוז, הרופאים לא היו מוכנים להוציא אותו מפתח בית החולים בשום פנים ואופן עקב מצבו, אפילו לא לחצר. כשבוע לאחר מכן קיבלנו בשורה מהרופא שהוא יכול לצאת החוצה לשעתיים, יום למחרת הוא שוחרר הביתה ל-4 שעות, וביום הבא שוחרר ללינת לילה בביתו. בקיצור, מצבו השתנה מקצה לקצה ותוך שבוע וחצי הוא חזר למצבו הקודם. ברוך השם אבא שוחרר מבית החולים וחזר לעבודה, חזר לנהוג, ומתפקד כמעט באופן מלא. פשוט לא יאומן. אמא שלי אמרה לי 'ניסי ניסים'. היינו בטוחים שגם אם הוא יבריא זה יהיה תהליך של כמה חודשים. לא יאומן".

רמי מבקש לסיים עם נס נוסף אותו הוא תולה בזכות הצדקה: "אבא שלי ואחיו היו בקצר ונתק של למעלה מ-10 שנים, אחרי התרומה סיבב הקדוש-ברוך-הוא והם השלימו, פשוט כך. אם אנשים יתרמו בזכות שקראו את הסיפור והיה זה שכרנו. אני מודה לצדיק על כל התפילות והישועות. הרגשנו את יד השם בכל שלב, היגון והעצב שהיו לנו בחג הפורים הפכו בניסן לנס ממש".

להשתתפות ב'קמחא דפסחא' חייגו: 04-6708-356

בתמונות: הצצה להכנות לחלוקת ה'קמחא דפסחא' שתתקיים ביבנאל עיר ברסלב, כפי שצולמו מוקדם יותר היום


עוד בנושא זה:

בעל חנות באשדוד: "בזכות
קופת הצדיק ניצלתי מפגיעת טיל"
ברית מרגשת ביבנאל:
אבי הבן מספר איך נושע בזכות הצדיק
צפו בחלוקה הגדולה
של ה"קמחא דפסחא" ביבנאל

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup