ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - הצדיק לילדים בטיש ליל שבת: יש מבול וצריכים להתחבא בתיבה
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
הצדיק לילדים בטיש ליל שבת: יש מבול וצריכים להתחבא בתיבה

המשתתפים בשבת פרשת נח ביבנאל עיר ברסלב הופתעו כאשר בכל מהלך הדרשה בטיש ליל שבת קודש שוחח הצדיק דווקא עם הילדים והבחורים הצעירים • "המבול הוא בלבול הדעת וכדי להנצל ממנו צריכים להתפלל הרבה אל הקב"ה ולהתחבא בתיבה - תיבת התפילה"

ה' חשוון תשע"ג, 21/10/2012


מאות המשתתפים בשולחנו הטהור של כ"ק מוהרא"ש שליט"א בליל שבת קודש הופתעו לשמוע את דברי הפתיחה של הצדיק, בהם אמר שדברי התורה היום מיועדים לצעירי הצאן, דהיינו לילדים, לנערים ולבחורים, שכן אמר רבינו ז"ל שאת המבוגרים כבר קשה לשנות, וכשמדברים אל ילדים הדברים מתקבלים ומחלחלים בליבם הטהור, וממילא ישמעו גם המבוגרים את הדברים ואולי יכנסו גם בליבם.

הצדיק בקידוש הלבנה במוצאי שבת

בדבריו קישר הצדיק את פרשת השבוע ואת עניין המבול ותיבת נח לחיי היום יום על פי דברי רבינו, והסביר כיצד ניתן ללמוד מהם לעובדה ולמעשה שכן התורה הקדושה היא תורת חיים המיועדת לכל אחד ואחד מאיתנו.

"המבול הוא בלבול הדעת", פתח הצדיק, "כשאין האדם דבוק בקדוש ברוך הוא, ומדבר ככל העולה על רוחו, ואינו נזהר לא לגעת ברכוש שאינו שלו, מוחו נעשה מבולבל ומבוהל. ומכל שכן אם חברים רעים מסיתים אותו להסתכל בדברים שאינם ראויים ולהכשל בראיות אסורות כמו שמצוי מאוד מאוד בדור הזה בעוונותינו הרבים, כל זה גורם שאין לו כבר ישוב הדעת, ומתחיל להדרדר ויכול להגיע לדיוטא התחתונה חס וחלילה. רבינו מגלה לנו את סוד התיבה שהוא תיבת התפילה. כדי להנצל ממי המבול היורדים בחוץ, עלינו להיכנס ולהתחבא בתוך תיבת התפילה, להתמיד מאוד בתורה הקדושה, ולהתפלל להקדוש ברוך הוא שיצילנו מהמים הזידונים ומהרוחות הרעות הנושבות בחוץ".

דברי התורה הנוראים והנפלאים נאמרו במשך שעה ארוכה, התורה המלאה פורסמה במדור "משולחנו של צדיק".

גם בסעודה שלישית דרש הצדיק באריכות והרבה לעודד ולחזק את אנשי שלומנו. (בקרוב תפורסם התורה המלאה).

במוצאי שבת קודש ערך הצדיק קידוש לבנה בחצר בית הכנסת הגדול יחד עם כלל אנ"ש. כפי שפרסמנו קודם לכן, לא נערכה קבלת קהל עקב חולשתו של הצדיק.

הערב (א) תערך דרשה לנשות חסידי ברסלב בבית הכנסת הגדול.

הצדיק במוצאי שבת לאחר הבדלה
בקידוש לבנה

עוד בנושא זה:

מוהרא"ש בקבלת הפנים:
היום הוא יום שמחה בשבילי
הצדיק מגיע לביקור של
שלוש שבתות בארץ הקודש
בביקור הקודם: מוהרא"ש ערך טיש ראשון
בליל שבת מאז אירועי הלב

2 תגובות

  • 1.
  • מאת: נור-אל
   איזה תמונות מאלפות!
   קצר וקולע. תמשיכו כך.
   תודה רבה על העידקונים!!!
  • 3.
  • מאת: שובל
   ב"ה יש עוד 2 שבתות עם הצדיק נכון?!
   שיהיה לכולם שבוע מצוין, ותודה רבה לאתר על כל מה שאתם עושים, שתצליחו. אמן.!
   (תעלו עוד תמונות של הצדיק גם בשבתות בבקשה.)
   תודה.
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup