ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - סופת 'איירין' פגעה גם בקעמפ "היכל הקודש" • בנס: אין נפגעים
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
סופת 'איירין' פגעה גם בקעמפ "היכל הקודש" • בנס: אין נפגעים

סופת ההוריקן 'איירין' אשר היכתה בארה"ב לא פסחה על מחנה הקיץ של חסידי ברסלב • הנהר הצמוד לקעמפ עלה על גדותיו והציף את האיזור, כוחות ההצלה לא הצליחו להגיע למקום והפחד גבר • איך נצלו המשפחות ומה עשו הבחורים בסיומו של היום המתיש? • כתבה ותמונות.

ג' אלול ה'תשע"א, 02/09/2011

סופת ההוריקן 'איירין' שהגיעה לחוף המזרחי של ארה"ב ואשר הביאה לפינוי כשני מליון בני אדם מבתיהם, גרמה גם לסכנה גדולה במחנה הקיץ של חסידי ברסלב "היכל הקודש" השוכן בהרי ניו יורק.

הסופה הגיעה לניו יורק ביום ראשון בתחילת השבוע, ופגעה גם בריכוזים החרדיים בארה"ב. בעקבות מזג האוויר הסוער קרס החשמל בחלקים נרחבים בארה"ב ומספר נהרות עלו על גדותיהם והציפו את הרחובות. הסופה גבתה את חייהם של 32 בני אדם, שנהרגו בדרכים שונות - ובהם שני יהודים המשתייכים לקהילה החרדית.

קעמפ חסידי ברסלב שבצידו עובר נהר שאליו מתנקזים מי הגשמים של כל הרי הקעטסקיל'ס, הוצף ביום ראשון בבוקר על ידי הנהר הסמוך שמילא את האיזור במים.

הפחד במחנה היה גדול בפרט לאחר שהזעיקו את ארגוני ההצלה ואת ארגון "חברים" ולאחר שעה של נסיונות כושלים להגיע לאיזור הודיעו שהם מצטערים אך אין אפשרות לטפס לאיזור בו נמצא המחנה.

הרה"ג ר' יואל ראטה שליט"א, ראש ישיבת "תפארת התורה" שלומדים במחנה, יצר קשר טלפוני עם כ"ק אדמו"ר מוהרא"ש שליט"א שהיה אז בארץ ישראל וביקש לעורר רחמים עבור אנשי שלומנו חסידי ברסלב הנמצאים במחנה בעת צרה וסכנה, מוהרא"ש שליט"א עודד וחיזק שלא לפחד רק לבטוח בהקב"ה ובעזרתו הכל יעבור בשלום.

התפילות לא שבו ריקם וכוחות כיבוי שהצליחו לאחר ניסיונות רבים להגיע למקום חילצו את בחורי הישיבה ומשפחות החסידים לאיזור סמוך שהיה יותר בטוח.

"כאשר חזרנו הבנו את גודל הנס", מספר אחד מאברכי אנ"ש ששהו במקום, "המחנה היה כולו מלא בעצים שבורים ובתים היו שטופים במים, גם חלקים גדולים של הכביש היו שבורים לגמרי, בזכות תפילת הצדיק ותפילת רבים נושענו".

כשחזרו בחורי הישיבה ובני המשפחות למחנה, מותשים לאחר יום קשה של פחד וטילטולים, החשמל היה מנותק והמחנה היה חשוך לגמרי אולם הבחורים התיישבו ללמוד ולסיים את השיעורים הקבועים שלא הספיקו ללמוד כאשר הם מאירים על ספרי הלימוד עם נרות ופנסים.

 

 

 עוד בנושא זה:
 
ביקור הצדיק במחנה הקיץ בארה"ב
לרגל ט"ו באב
התמדה:
הבחורים יסיימו מסכת 40 פעם עד ר"ה
ברוך אומר ועושה:
הצדיק עורר והבחורים ערכו מלווה מלכה

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup