ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו

 

"אשר בנחל" - שם תמצאו את הקב"ה!

מוהרא"ש אמר שאפשר למצוא אותו בספריו הקדושים שאלות ותשובות "אשר בנחל". וכמו שאומר רבנו (לקו"מ ח"א סי' קצ"ב) שאת הצדיק אפשר למצוא בספריו. שהרי מה שחשב במחו ודעתו הקדושה את זה כתב בספרו וזה העיקר, ולא כמו שחושבים שהעיקר בצדיק הוא איך שהוא לבוש וכו'. בסיפור שלפנינו נקרא על מי שמחפש את השכל של הצדיק ולא את מלבושיו...

תלמיד חדש נכנס ללמוד בישיבתו הקדושה של מוהרא"ש ביבנאל הלא היא ישיבת "דמשק אליעזר". בשמחה רבה לקח דף ועט והחל לכתוב את מכתבו הראשון לצדיק – "שלום רב לכבוד מוהרא"ש שליט"א..." במכתבו זה שאל את הצדיק מה עליו לעשות ובאיזה ספרים כדאי לו ללמוד.

לא לקח הרבה זמן עד שמכתב התשובה הגיע. כמובן ששמחה גדולה מלאה את לבו של הבחור לקבל מכתב מהצדיק. בהתרגשות החל לקרוא מילה במילה מתוך הדף. ואכן, קיבל את התשובה לשאלתו; הצדיק יעץ לו ללמוד הרבה בספריו שאלות ותשובות "אשר בנחל", תשובות אשר השיב לבחורים ואברכים ולכל מי שרק ביקש עצה.

ידועה לכולנו שיחתו של ר' נתן אודות ספריו הקדושים "לקוטי הלכות" שאמר עליהם "זה הגן עדן של השם יתברך!". גם מוהרא"ש הפליג לשבח את ספריו שאלות ותשובות "אשר בנחל" ואמר עליהם שאפשר למצוא בהם את השם יתברך בעצמו!

מכל מקום, מיודענו הבחור לקח את עצמו בידיים והחל ללמוד בעקשנות גדולה דף אחר דף, מכתב אחר מכתב וכך גם סיים חלק אחר חלק בספרי "אשר בנחל". כל חבריו לישיבה הבחינו בשינוי הגדול שחל בו – בחור רציני שלא מבזבז את הזמן היקר בשטויות והבלים, אלא לומד ועוסק בתפלה ומצוות בשמחה. לזה זכה על ידי התמדה בספרי "אשר בנחל".

מפעם לפעם הוצרך לשאול את הצדיק איזו שאלה ושלח את מכתבו, כשקיבל מכתב תשובה, הוסיף הצדיק עוד כמה מילים – "ותראה להמשיך ולהתמיד בלימוד שאלות ותשובות "אשר בנחל" ותראה התחזקות בכל". כפי הנראה שגם את אותם מכתבים שקיבל בעצמו מהצדיק עוד יזכה לראות בעתיד כשיודפסו בחלקי "אשר בנחל"...

והנה, הבחינו חבריו לישיבה שהבחור כבר אוחז בחלק ט"ו. לא עבר הרבה זמן עד שסיים את חלק כ'!  כעבור כמה חודשים הגיע מיודענו הבחור למכתב האחרון שבחלק האחרון בסדרת הספרים "אשר בנחל" שהודפס עד לעת ההיא ואז התרחש דבר מעניין –

דלת הישיבה נפתחה ולתוכה נכנס... נכון! מוהרא"ש. הצדיק צעד לעברו של לא אחר מאשר אותו בחור מתמיד. ניגש אליו ושאל "באיזה חלק אתה אוחז כעת?". הבחור מיהר להשיב בהתרגשות "במכתב האחרון בחלק האחרון!". הצדיק חייך ואמר " הצלחת בזה!" ומיד המשיך ופנה לענייניו.

כל הנוכחים הבינו שהצדיק כבר ראה ברוח קודשו באיזה חלק אוחז הבחור ועל כן הגיע במיוחד לחגוג איתו ולחזקו, שאם לא כן, מפני מה נכנס לישיבה דוקא ברגע זה וניגש דוקא אליו? הקב"ה יעזור שגם אנו נקבל על עצמו להתמיד בלימוד "אשר בנחל" ושם נמצא את הצדיק!

 

לסיפורים נוספים לחץ כאן

 

2 תגובות

  • 1.
  • מאת: אלימלך כהן
   יום בלי לקרוא אשר בנחל זה לא יום
  • 2.
  • מאת: שמואל זאנוויל גוטרמן
   התרגשתי מאד לקרוא את הסיפורים הנפלאים האלו
   וזה ממש מזכיר סיפורים מהבעל שם טוב הקדוש
   אשריכם שזכיתם להיות מקושרים לצדיק כל כך גדול
   יהי חלקי עמכם אמן כן יהי רצון
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup