ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - דיני המטבח היהודי: כשרות הבשר והעוף
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
דיני המטבח היהודי: כשרות הבשר והעוף

דיני כשרות המזון והמטבח

לפני כמה זמן קבלתי סרטון בו מתועדת ביקורת שעשו חיילי משמר הגבול במחסום 'אל זעיים' בכביש מעלה אדומים בכניסה לירושלים, בסרטון רואים משאית תמימה להובלת חצץ שעוררה את חשדם של לוחמי משמר הגבול. החיילים הורו לנהג לרוקן את מטען החצץ שהובילה המשאית, ולהפתעתם, החצץ שימש רק כסות לסחורה המוחבאת בדופן כפולה, ומה הם מצאו? עשרות קרטונים דחוסים ובכולם מספר טונות של בשר - טרף

כ"ח בטבת תשע"ז, 26/01/2017 | 13:45 | הרב יעקב ויקנין


לפני כמה זמן קבלתי סרטון בו מתועדת ביקורת שעשו חיילי משמר הגבול במחסום 'אל זעיים' בכביש מעלה אדומים בכניסה לירושלים, בסרטון רואים משאית תמימה להובלת חצץ שעוררה את חשדם של לוחמי משמר הגבול. החיילים הורו לנהג לרוקן את מטען החצץ שהובילה המשאית, ולהפתעתם, החצץ שימש רק כסות לסחורה המוחבאת בדופן כפולה, ומה הם מצאו? עשרות קרטונים דחוסים ובכולם מספר טונות של בשר - טרף.

ובזמן קצר לאחר אותו אירוע מצאו בביקורת באותו מחסום טנדר שבמושבו האחורי מאחורי כיסא תינוק תמים הוסתר "חצי טון בשר טרף שהיה בדרכו למרכולים באזור ירושלים, ולצערינו כל חודש תופסים עשרות טונות של בשר טרף מוברחים מהשטחים, והמשטרה מודה שמה שהם תופסים ,זה רק אחוז קטן ממאות טונות הנכנסים רח"ל.

ולכן בכל בית יקפידו לקנות מרשתות שיווק מוכרים עם הכשרים טובים ומפורסמים, ואצלנו הנהיג כ"ק אדמו"ר מוהרא"ש זי"ע שמי שיקפיד לקנות בשר עטרה בהכשר בד"ץ בית יוסף, בתנאי שזה עם ההלוגרמא של בד"ץ בית יוסף, הוא ערב לו שתהיה לו שמירה שלא יכשל במאכלות אסורות, מלבד ההכשר הנ"ל הוסיף הצדיק עוד הכשרים למהדרין כגון: 'לנדא', 'בעלזא'. 

ועם כל זה צריכים רחמים רבים כיוון שלפני שנה נתפס גוי עם חותמות של כל ההכשרים בהם היה מחתים בשר טרף, ולא נותר לנו אלא לשאת תפילה לבורא עולם שישמור אותנו שלא תבוא תקלה מתחת ידינו, אמן.

נ.ב. 

כ"ק מוהרא"ש זי"ע ערב רק על עופות ובשרים חתומים ב'חותם בתוך חותם' ולא על הקונה במסעדות בשר מוכן כגון שווארמה וכדו' שהאחריות היא על הקונה.

» בפעם הקודמת למדנו על 'ניפוי קמח מלא'


עוד בנושא זה:דיני המטבח היהודי:
בישולי גויים
דיני המטבח היהודי:
תערובת כלים בבשר וחלב

דיני המטבח היהודי:
ניפוי קמח מלא

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup