ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - מוסדות "היכל הקודש" חסידי ברסלב בעיר בני ברק
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
מוסדות "היכל הקודש" חסידי ברסלב בעיר בני ברק
כ"ק מוהרא"ש שליט"א בביקור ב"היכל הקודש" בבני ברק

קצת היסטוריה

בית הכנסת ובית המדרש "היכל הקודש" בעיר בני ברק הוקם ע"י קבוצת אברכים בחנוכה ה'תשנ"ח. שנתיים קודם הוקם בית הכנסת ברחוב אורליאן ולאחר שהמקום הפך לצפוף וצר מלהכיל את המתפללים הרבים הוקם מבנה הקבע של "היכל הקודש" ברחוב נחל שורק. במעמד המרגש והמיוחד של חנוכת הבית השתתף כ"ק מוהרא"ש שליט"א.

מעניין לציין סיפור מיוחד שאירע עם "היכל הקודש" בעיר בני ברק: נדיב גדול הגיע פעם למקום והציע לממן את כל הפעילות הרוחנית ואף לשלם את כל החובות שהצטברו בבית המדרש, "אני ישלם הכול בתמורה לשינוי שם המקום, תקראו את המקום על שמי" כך ביקש הנגיד. כאשר סיפרו זאת לכ"ק מוהרא"ש שליט"א וביקשו עצה כדת מה לעשות, קיבלו עסקני בית המדרש את התשובה הבאה מפי הצדיק: אסור להחליף את השם הקדוש של בית המדרש - כנגד כל "היכל הקודש" שיש למטה גם בשמיים יש מרכז רוחני בשם "היכל הקודש"...


המוסדות

    

כל ניהול "היכל הקודש" ופעילותו מבוססת על פי עצותיו הקדושות של כ"ק מוהרא"ש שליט"א. בית המדרש נמצא באזור שקט ומושך אליו עשרות אנשים מכל גווני הקשת החרדית, המקום משמש כמרכז של קירוב, לימוד וחיזוק בספרי רבנו ז"ל.

בבית המדרש ספריית ענק של כל ספרי היהדות וכל מבקש ה' יכול למצוא את הספר שמתאים לו, גמרות עם פירושים, הלכה, מדרש, זוהר וקבלה, וכמובן כל ספרי רבנו נחמן מברסלב זי"ע וכל גדולי תלמידיו מהדורות הקודמים ועד תלמידו הגדול בדורנו כ"ק מוהרא"ש שליט"א.

בית המדרש "היכל הקודש"

בבית המדרש מתקיימים תפילות ביום חול ובשבת קודש. מדי יום ראשון בשעה 21:00 מתקיים שיעור בליקוטי מוהר"ן עם פירוש 'שפת הנחל' שנמסר ע"י הרב אברהם שושן.

בכל שבת לאחר תפילת מוסף אומרים יחד עם כל הילדים 'תיקון הכללי' ברוב עם.

כולל אברכים

במהלך השבוע משמש בית המדרש ככולל אברכים עד השעה 18:30. ראש הכולל הוא הרב אברהם שושן שליט"א.

כולל "קדושת אלעזר" בימי בין הזמנים

בימי 'בין הזמנים' מתקיים בבית המדרש "היכל הקודש" כולל מיוחד על שם הצדיק הקדוש רבי אלעזר אבוחצירא זצ"ל. אברכים, בחורים וילדי תלמוד תורה מגיעים לנצל את ימי החופשה לתורה ועבודת השם.

שיעורי תורה

ביום ראשון בשעה 21:15 מתקיים שיעור בספר 'ליקוטי מוהר"ן עם פירוש שפת הנחל'.

ביום רביעי בשעה 14:00 מתקיים שיעור בספר 'ליקוטי הלכות'.

מדי ליל שבת קודש בשעה 22:00, שיעור בפרשת השבוע, תוך הנחל וליקוטי הלכות.

בשבת בבוקר, לאחר התפילה (בערך 10:00) שיעור בסיפורי מעשיות.

בשבת בצהריים, לאחר תפילת מנחה (15:30) שיעור בספר המידות וליקוטי הלכות.

במוצאי שבת קודש לאחר תפילת ערבית שיעור בזוהר הקדוש.

מרכז הפצה

ברחוב כהנמן 159, מאחורי מחסני 'נקי 10', שוכן מרכז ההפצה של ספרי ברסלב בבני ברק ובמקום נמכרים גם תשמישי קדושה. מאות ספרי קודש נרכשים מדי שבוע ומופצים בכל הסביבה לקרב את נשמות בני ישראל לאבינו שבשמים.

הרב אברהם שושן - רב בית המדרש בבני ברק, בהתייעצות עם כ"ק מוהרא"ש שליט"א

יצירת קשר

רב הסניף: הרב אברהם שושן 052-7138892

מנהל הסניף: הרב עופר פרטוש

כתובת: רחוב יהודה נחשוני (נחל שורק) 32, שכונת נווה אחיעזר, בני ברק

איש קשר: ר' דן כהן, רחוב בירנבוים 4 בני ברק

נייד: 054-847-1400. טל-פקס: 03-5749449. דוא"ל: Dan54@neto.net.il

» מוסדות חסידי ברסלב בארץ ובעולם

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup