ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - הרבי מחב"ד: מחסידי ברסלב תלמדו הפצה
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
הרבי מחב"ד: מחסידי ברסלב תלמדו הפצה
 
האדמו"ר מחב"ד - ליובאוויטש

סיפור מיוחד שסיפר הצדיק על הגשת הספר 'שמירת הזמן' לאדמו"ר מליובאוויטש ומה שהתרחש אז • צפו בוידאו

כ"ד שבט תשע"ג, 04/02/2013


במהלך דרשה שמסר הצדיק לחסידי ברסלב ביבנאל במהלך ביקורו האחרון בארץ הקודש, סיפר סיפור מיוחד שהתרחש לפני שנים רבות עם האדמו"ר מליובאוויטש וחסידי ברסלב.

עיקרו של הסיפור: לחסיד חב"ד בשם ר' שלום בער היה בית-דפוס שאותו היה מפעיל עם חסיד חב"ד נוסף. דרך בית-דפוס זה היה הצדיק מדפיס את ספרי חסידות ברסלב בתקופה ההיא, לפני 45 שנה. כאשר התחילו להדפיס את ספר 'שמירת הזמן', התמהמה הדבר ולקח זמן יותר מהרגיל.

"אמרתי למדפיס", סיפר הצדיק בדרשתו, "הספר הראשון ילך אל הרבי, תגמור לי את ההדפסה של זה. הוא ענה לי: 'רבי, למה תגידו ככה? הרי להיכנס אל הרבי צריך לעשות הזמנה ולקבוע תור, דבר שלוקח כמה חודשים'. אמרתי לו, ר' שלום בער, לפני שמביאים את משלוח הספרים מהכריכייה הביתה, המשאית תעצור ב-770 ויביאו את הספר הראשון אל הרבי".

ואכן, כשהודפס ספר 'שמירת הזמן' נתן הצדיק פקודה לאברך מחסידי ברסלב שילך אל בית מדרשו של הרבי מחב"ד וייתן לו את הספר, בלי לחשוש משום דבר. האברך נכנס אל בית המדרש עם הספר והמתין לבואו של הרבי. מיד כשנכנס הרבי לתפילת מנחה ניגש אליו האברך ונתן את הספר בידיו, החסידים שהיו סביב כעסו מאוד ורצו לעצור אותו בכוח על שהעז לפנות אל הרבי ללא רשות ולהפריע לו בדרכו לתפילה. אך הרבי עצר וסימן לחסידים באצבעו שלא יתערבו. הרבי הוציא 20 דולר מכיסו ואמר 'על ספר צריכים לשלם', למרות סירובו של האברך לקחת את הכסף נתן הרבי את השטר בידיו ואמר לחסידים בשפת האידיש: 'מהם תלמדו מה זה יפוצו מעיינותיך חוצה!'.

 

עוד בנושא זה:

מוהרא"ש שר 'צמאה לך
נפשי' בניגון חב"ד
האם יש לחשוש ללמוד בספריו
של הרבי מליובאוויטש?
האם לימוד בספרי חב"ד יחד עם
ספרי ברסלב לא יכול לגרום לבלבול?

6 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup