ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - האם זה נכון שהרב רוצה שכולנו נרתם למען תנועת ש"ס?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
האם זה נכון שהרב רוצה שכולנו נרתם למען תנועת ש"ס?

שאלה:

מאת יחיאל:
שמעתי מכמה חברים שכבוד הרב היה בארץ ישראל, ודיבר על כך שהוא רוצה שכולנו נרתם לעזור בבחירות למפלגת ש"ס. רציתי לשאול: האם זה נכון?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ג' לסדר חיי שרה כ"א חשוון ה'תשע"ג

שלום וברכה אל יחיאל נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

אני הבטחתי למרן הראשון לציון הגאון המופלא הגר"ע שליט"א שאני יגייס אלף פעילים למען תנועת ש"ס, ואצלי כשאני מבטיח משהו, אני מקיים אפילו במסירות נפש הכי גדולה.

אתה צריך לדעת שאני בעצמי רחוק מהבחירות וכו', כי זה לא מעלה ולא מוריד איזו מפלגה היא על הגובה וכו' וכו'.

אצלי תנועת ש"ס בכלל היא לא מפלגה, זה עניין של "להחזיר עטרה ליושנה", כי מה שעשה הגר"ע שליט"א במשך כל השנים, זה אי אפשר להסביר כלל, הוא הגביה את עדות המזרח, ולוחם עבורם כל השנים, ומה גם שהקים רבבות רבבות בני תורה שבנו בתים על פי דרך המסורה לנו מדור דור, ומאות אלפי ילדים הכניסו בתלמודי תורה, ורשת החינוך התורני שהקים לאורכו ולרחבו בכל ארץ ישראל עבור עדות המזרח, הזכות הזאת אי אפשר להסביר כלל.

ולכן כל מי שיעזור לתנועת ש"ס, יתברך מפי אל עליון, ויהיה לו חלק בהפצת תורה וקיום מצוות מעשיות, ולכן אני מבקש את כל מי שרק שומע בקולי, שגם כן ירתם עבור תנועת ש"ס, כדי "להחזיר עטרה ליושנה", ולהגביה את רוחם של אחינו בני ישראל מעדות המזרח, אשר הגזענות הארורה ריחקו אותם, ורק מרן הראשון לציון שליט"א הגביה אותם.

ולכן אשרי מי שיעזור לי, ויהיה אחד מהאלף פעילים שאני רוצה עכשיו להקים, ויהיה בקשר עם המשרד שלנו ביבנאל, ששם יהיה המטה המרכזי של חסידי ברסלב למען תנועת ש"ס.

ואני חוזר ומדגיש שש"ס זה לא מפלגה, אלא כל ענינה להחזיר את הגאון והגאווה של עדות המזרח שנרמסו על ידי הגזענות הארורה, ולכן אשרי מי שיעזור לי בהמשימה הקדושה הזו, ויתברך בכל הברכות הכתובות בתורה.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup