ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - האם מותר לכהן להיכנס לציון רבנו ז"ל ולעמוד סמוך לקבר?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
האם מותר לכהן להיכנס לציון רבנו ז"ל ולעמוד סמוך לקבר?

שאלה:

מאת רפאל:
לכבוד קדושת מוהרא"ש שליט"א. רפואה שלמה ובריאות איתנה, שפע ברוחני ובגשמי, ושתזכה לרוות רב נחת מכל יוצאי חלציך ושתזכה להאריך ימים ושנים על ממלכתך. הקדוש ברוך הוא יעזור לך לעזור לנו. אני אוהב אותך אתה כמו אבא בשבילי תודה על הכול.
יש לי שאלה: מאחר ואני כהן, האם מותר לי להיכנס לציון רבנו ז"ל ולעמוד סמוך לקבר? אני יודע שלצדיק שקבור לבד מותר להיכנס, אך מאחר ורבנו נקבר סמוך מאוד לקדושים שנספו על קידוש השם המקום נחשב כמו בית קברות. שמעתי מאנשים שאמרת שאפשר להיכנס, אבל אמרתי בדעתי שמאחר ויש נגישות לכתוב לצדיק אז אשאל את הצדיק בעצמו כי לא ראיתי זאת כתוב. חשוב לציין שהייתי בציון רבנו ארבע פעמים ותמיד נכנסתי. איך לנהוג מעתה? אני מתחנן לצדיק שיענה לי בשבילי ולדורות הבאים. מצפה לתשובה.

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ג' לסדר מקץ כ"ז כסליו (ג' דחנוכה) התשע"ג

שלום וברכה אל רפאל נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

תשואת חן על התפלות ועל הברכות, וכל המברך מתברך מפי אל עליון.

אצל ציון רביז"ל כן נכנסו כהנים, וזה המקום היחידי ששמה נכנסו כהנים, ואנשי שלומינו אף פעם לא העירו לכהנים שאסור להכנס.

היה רב גדול מעיר חרקוב שבא אל ציון רביז"ל על ראש השנה, ויען שהיה כהן אז שאל את כל אחד מאנשי שלומינו, האם מותר לו להכנס להציון, [ואז ראו בחוש שזה בית עלמין, כי על רביז"ל היה אוהל כפי שרואים בהתמונה הישנה], ואף אחד מאנשי שלומינו לא ענה לו, כי אצלינו לא אמרו דעות להזולת, אזי הוא לא נכנס, כשבא בשנה השניה בראש השנה הוא כבר לא שאל את אף אחד, אלא נכנס והתערב בין כל הקהל, והענין הוא מה שכתוב בזוהר (שלח קנ"ח:) מאן דאיהו בדוחקא לא אסתכל מדי, כך כלב בן יפונה בגין דהוה בדוחקא לא אסתכל מדי, ואתא לצלאה על קברי אברהן לאשתזבא מעיטא דא.

ודבר זה לא יכולים להגיד על שום ציון של צדיק, רק על ציון של רביז"ל שהוא הבטיח הבטחה כזו עם שתי עדים שמי שיבוא אל הציון שלו, יוציאו מהשאול תחתית וכו' וכו', אזי כל אחד עושה לעצמו את החשבון מה אני לא יעשה בשביל להציל את עצמי וכו'.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך חנוכה שמח
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup