ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - קיבלתי סכום כסף במתנה, ואני מתלבט: האם לרכוש כרטיס טיסה לאומן או לכסות את החוב בבנק?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
קיבלתי סכום כסף במתנה, ואני מתלבט: האם לרכוש כרטיס טיסה לאומן או לכסות את החוב בבנק?

שאלה:

מאת יוסף:
שלום לכבוד מוהרא"ש שליט"א. תודה רבה על כל הדיבורים והחיזוקים בעבודת השם, אנחנו מתפללים עליכם בכל יום לרפואה שלמה, ויהי רצון שתזכו להמשיך להפיץ את האור של רבנו נחמן מברסלב זצ"ל בעולם.
ברוך השם זכיתי לעשות שידוך, והמשודכים נתנו לי מתנה - כסף לרכישת כרטיס טיסה לאומן לימי ראש השנה הבאים עלינו לטובה. אמרתי להם שאני לא מתחייב להשתמש בכסף הזה דווקא עבור הנסיעה לאומן מפני החובות שיש לי בבנק, והם אמרו שהכסף הזה הוא מתנה ואני יכול להשתמש בו כרצוני.
ובאמת, אני לא יודע מה לעשות: מצד אחד זכיתי להיות על ציונו של רבנו בראש השנה כשבע שנים ברציפות ואני רוצה לזכות לכך גם השנה, אך מצד שני יש לי חוב בבנק, ובכסף שקיבלתי אני יכול לשלם את החוב, מה גם שקשה לי באומן מבחינת הנוחות, הרעש וההמולה וכו'. אשמח לשמוע את דעתכם בעניין, תודה רבה.
יש גם לציין שאני כמעט בגיל עשרים ושמונה, ועדיין רווק. אודה לרב אם יברכני לישועה ולזיווג הגון.


השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ה' לסדר ואתחנן י"א מנחם אב התשע"ג

שלום וברכה אל יוסף נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

תשואת חן לך על התפלות שאתה מתפלל על רפואתי ובריאותי, יעזור הקדוש ברוך הוא שיתקבלו תפלותיך לרחמים ולרצון לפני אדון כל, ובאמת תהיה לי רפואה שלימה בקרוב.

קודם כל, אני מברך אותך בברכת מזל טוב חמה ולבבית שזכית לעשות שידוך, שאין מצוה יותר גדולה מלהיות שדכן, לשדך בני ובנות ישראל, ואני בטוח במליון אחוז שגם אתה תזכה למצוא בקרוב מאד את בת הזוג שלך, רק אל תתייאש בשום פנים ואופן, מלהמשיך להתפלל אליו יתברך, כי גודל רחמנותו יתברך אין לתאר ואין לשער כלל, כי הוא חנון המרבה לסלוח, ובוודאי בזכות הצדיק האמת שהוא רביז"ל, תזכה גם אתה למצוא את בת זוגך בקרוב, אף שאתה רווק בגיל עשרים ושמונה, כי רביז"ל הוא השדכן, כמובא בדבריו ז"ל (ליקוטי מוהר"ן חלק ב' סימן פ"ט) שהצדיק הוא השדכן המשדך כל השידוכים, ובוודאי בזכות זה שנסעת שבע שנים רצופות לרביז"ל, תמצא את בת זוגך, ולכן ראוי לך לרקוד מרוב שמחה, כי קרובה ישועתך לבוא, ויעזור הקדוש ברוך הוא שתבשר לי בשורות משמחות בקרוב מאד.

אתה לא יכול לתאר ולשער את גודל השמחה שאתה צריך לשמוח שנתנו לך מתנה כסף לרכישת כרטיס לנסוע אל רביז"ל לאומן על ראש השנה, ולכן אני מאד מאד מתפלא עליך למה יש לך בדיוק עכשיו ספיקות האם לנסוע בראש השנה לאומן או לא. מה איתך? אחרי שראית אצל רביז"ל נסים ונפלאות כאלו וכו' וכו', עדיין יש לך ספיקות? ועם זה שאתה כותב שיש לך בלבולים, הרי ידוע מה שאמר רביז"ל לאחד מאנשי שלומינו (חיי מוהר"ן סימן ת"ד) שאמר לרביז"ל שהיה ניחא לו יותר להיות אצלו על שבת תשובה ולא על ראש השנה, כי אין לו מקום לעמוד שם בבית המדרש, וגם אין לו אכסניא טובה לאכול וללון, ומחמת זה דעתו מבולבלת מאד ואינו יכול להתפלל בכונה, על כן היה טוב לפניו יותר להיות אצלו בזמן אחר ולא בראש השנה. השיב לו רביז"ל בזו הלשון: אם לאכול אם שלא לאכול, אם לישן אם שלא לישן, אם להתפלל אם שלא להתפלל (רצונו לומר שלא להתפלל בכונה כראוי), אך ורק שתהיו אצלי על ראש השנה יהיה איך שיהיה! ואמר בלשון אשכנז בזו הלשון: "יא עסין ניט עסין, יא שלאפין ניט שלאפין, יא דאווינען ניט דאווינען, אבי דו זאלסט ביי מיר זיין אויף ראש השנה" (ובאמת כל הדברים הללו הם רק דמיונות ופיתויים של הבעל דבר וכו', כי תהלה לאל נראה בחוש שעל פי הרוב מתפללין יותר בכונה בכלל הקיבוץ הקדוש על ראש השנה, ממה שהיה מתפלל בביתו).

ולכן ראה לבטל את דעתך המדומה לגמרי וכו', ותזרוק את השטויות שלך וכו', בדיוק עכשיו שראית כבר ישועה אצל רביז"ל אתה לא רוצה לבוא? אדרבה, מפני שאתה חייב כל כך הרבה חובות, זה הזמן לבוא עוד פעם אל רביז"ל, וכך תפטר מהחובות שלך, וזה ברור כשמש.

הקדוש ברוך הוא יאיר לך את הדעת האמת, ותבוא על ראש השנה בשמחה, ותפעל שם כל מה שאתה צריך, ותזכה תיכף ומיד להתחתן בסימן טוב ובמזל טוב.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup