ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - האם כדאי לאפשר לבני לצאת להפצה כדי שיהיה לו כסף לטוס לאומן?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
האם כדאי לאפשר לבני לצאת להפצה כדי שיהיה לו כסף לטוס לאומן?

שאלה:

מאת שלמה:
לכבוד קדושת אדמו"ר מוהרא"ש שליט"א. אני חסיד ברסלב, ובני הוא בחור בגיל חמש-עשרה. הוא רוצה לטוס לאומן לראש השנה, אך אין לו כסף, וגם לי אין אפשרות לממן את הטיסה שלו. האם מותר לו לצאת להפצה כדי שיוכל לקנות כרטיס טיסה בכסף שיקבל?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ד' לסדר כי תצא ח' אלול ה'תשע"ג

שלום וברכה אל שלמה נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

רביז"ל אמר לתלמידו רבי יודל מדאשיב זי"ע, שמנע את בנו מלנסוע אליו על ראש השנה, "הדבר שלי פלא גדול מאד, האבא מאמין בי וכן הבן מאמין בי, והאבא מונע את הבן", ולכן גם לך אני אומר דבר זה, מאחר שאתה חסיד ברסלב והבן שלך רוצה גם כן לנסוע, אל תמנע אותו, אדרבה, שילך לצדקה או שיפיץ ויסע אל ציון רביז"ל, אשר אין למעלה מזה, כי בפירוש גילה לנו רביז"ל (חיי מוהר"ן סימן ת"ה) הראש השנה שלי הוא חידוש גדול, והשם יתברך יודע שאין הדבר הזה בירושה מאבותי, רק השם יתברך נתן לי זאת במתנה, שאני יודע מהו ראש השנה. לא מבעיא אתם כולכם, בוודאי תלויין בראש השנה שלי, אלא אפילו כל העולם כולו תלוי בראש השנה שלי.

ואמר רביז"ל לענין ראש השנה שלו (חיי מוהר"ן סימן ת"ו) שיכולין אז אנשים לקבל תיקונים מה שבכל השנה לא היה באפשר שיהיה להם תיקון בשום אופן, אף על פי כן בראש השנה יכולין אפילו הם לקבל תיקון, אף על פי שבכל השנה אפילו הוא בעצמו ז"ל לא היה יכול לתקנם, אבל בראש השנה גם הם יכולים לקבל תיקונים, כי אמר שהוא עושה בראש השנה ענינים ותיקונים מה שבכל השנה גם הוא אינו יכול לעשות.

הקדוש ברוך הוא יזמין לו כסף בקלות, ותסעו שניכם אל ציון רביז"ל באומן על ראש השנה.

המאחל לך כתיבה וחתימה טובה
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup