ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - האם אני חייבת ללכת להתפלל בבית הכנסת ביום כיפור?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
האם אני חייבת ללכת להתפלל בבית הכנסת ביום כיפור?

שאלה:

מאת זיוה:
בכל שנה כשאני הולכת להתפלל בבית הכנסת ביום כיפור אני לא מצליחה להתרכז בתפילה, ולכן השנה אין לי חשק ללכת לבית הכנסת. האם אני חייבת ללכת?

השאלה הופנתה דרך מערכת 'ברסלב סיטי' ללשכת כ"ק מוהרא"ש שליט"א, הצדיק מיבנאל, אשר השיב במכתב נפלא.

תשובה:

בעזה"י יום ה' בין כסה לעשור ח' תשרי ה'תשע"ד

שלום רב אל זיוה תחי' 

לנכון קבלתי את מכתבך.

העיקר ביום הכיפורים זה הצום, שאשה גם כן מחוייבת לצום, ולכן אם היא לא יכולה להיות בבית הכנסת ולהתרכז בתפלה, שתתפלל בבית כמה שהיא רק יכולה, ושאר הזמן היא יכולה אפילו לשכב במיטה ולישון, העיקר שהצום יעבור לה בקלות.

את צריכה לדעת שעיקר יום הכיפורים זה תשובה - לחזור בתשובה שלימה אליו יתברך, ולקבל על עצמינו לעשות את רצונו יתברך, לקיים את מצוותיו הקדושות, ולא לחזור אל השטויות שעשינו כל השנה, אלא לקבל על עצמינו מהיום והלאה לשנות לגמרי את מעשינו מהקצה אל הקצה וכו', שזה עיקר שלימות יום הכיפורים, ואז הקדוש ברוך הוא מכפר על עוונותינו.

המאחל לך חתימה טובה
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup