ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - רבינו אמר שזו מעלה גדולה להביא את הילד לציונו לפני גיל שבע. האם זה צריך להיות דווקא בראש השנה?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
רבינו אמר שזו מעלה גדולה להביא את הילד לציונו לפני גיל שבע. האם זה צריך להיות דווקא בראש השנה?

שאלה:

מאת יצחק:
ידוע שרבינו אמר שזו מעלה גדולה מאוד להביא את הילד לציונו לפני גיל שבע. האם מדובר דווקא בראש השנה או שאפשר לקיים זאת בכל ימות השנה? 

תשובה:

בעזה"י יום ב' לסדר אמור כ"ח ניסן ה'תשע"ד

שלום וברכה אל יצחק נ"י  

לנכון קבלתי את מכתבך.

רביז"ל הבטיח ואמר (חיי מוהר"ן סימן תקי"ז) אני בטוח בהשם יתברך שכל תינוק שיבוא לפני קודם שיבוא לפני שבע, בוודאי יהיה נקי מן החטא עד חתונתו; ולכן נוהגים אנשי שלומינו לקחת את הילד לציון רביז"ל לפני הגיעו לגיל שבע, וזה לא מוכרח להיות דווקא בראש השנה, אלא גם באמצע השנה, אנחנו צריכים לעשות את שלנו ורביז"ל יקיים את הבטחתו.

יעזור הקדוש ברוך הוא שנזכה לאמונת חכמים בשלימות, ולציית את רביז"ל על כל דבר ודבר, כמו שאמר (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן קכ"ג) העיקר והיסוד שהכל תלוי בו, לקשר עצמו להצדיק שבדור, ולקבל דבריו על כל אשר יאמר כי הוא זה, דבר קטן ודבר גדול. ולבלי לנטות חס ושלוםמדבריו ימין ושמאל, כמו שאמרו חכמינו הקדושים (ספרי פרשת שופטים) 'אפילו אומר לך על ימין שמאל ועל שמאל ימין תציית אותו', ולהשליך מאיתו כל החכמות, ולסלק דעתו כאילו אין לו שום שכל, בלעדי אשר יקבל מהצדיק והרב שבדור. וכל זמן שנשאר אצלו שום שכל עצמו, אינו בשלימות, ואינו מקושר להצדיק; כי העיקר לבטל את שכלו המדומה והבדוי לגמרי, ולציית את הצדיק על כל אשר אומר, ורק זו נקראת התקרבות, עיין שם.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

0 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup