ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - האם עליי לטוס לאומן גם אם יש לי חובות לאנשים פרטיים?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
האם עליי לטוס לאומן גם אם יש לי חובות לאנשים פרטיים?

שאלה:

מאת חובב
שלום רב לכבוד הרב.
ברוך ה' זכיתי להיות אצל רבינו ארבע פעמים, אך עכשיו יש לי חובות גם לאנשים פרטיים ואני לא יודע מהיכן להשיג כסף, וגם אם אשיג כסף אינני יודע האם לטוס או להחזיר את החובות. יש לי געגועים גדולים לרבינו ואני לא יודע מה לעשות. אנא הדרך אותי בבקשה.

תשובה:

בעזה"י יום ג' לסדר עקב ט"ז אב ה'תשע"ד

שלום וברכה אל חובב.

לנכון קיבלתי את מכתבך.

אשריך ואשרי חלקך שזכית להיות אצל ציון רביז"ל, אבל אתה צריך לדעת שחכמינו הקדושים אמרו (ביצה טז) כל מזונותיו של האדם קצובים לו מראש השנה, כי בראש השנה כותבים לו את כל התקציב על כל השנה ובראש השנה דנים את האדם מה יהיה איתו על כל השנה כמאמרם ז"ל (ראש השנה טז.) הכול נידונין בראש השנה, ולכן בוודאי אתה צריך לקחת את הגוף שלך ולהביא אותו אל רביז"ל בראש השנה באומן ולבקש ולהתחנן ממנו יתברך שבזכות הצדיק הקדוש הזה יוציא אותך מכל החובות בגשמיות וברוחניות, ובוודאי בזכות רביז"ל תזכה לפעול לשנה טובה ומתוקה, כי בראש השנה זה יום הדין שאז דנים את האדם על כל השנה, ואנחנו צריכים עורך דין גדול מאוד, שהוא יכול להמליץ עבורנו ולהמתיק את הדינים המרים שנגזרו עלינו וכו' וכו'.

ואמרו חכמינו הקדושים (בבא בתרא י.) כשם שמזונותיו של האדם קצובים לו מראש השנה, כך חסרונותיו של האדם קצובים לו מראש השנה, ולכן עצתי אמונה שלא תשאל שאלות, תלווה כסף ותיסע אל ציון רביז"ל על ראש השנה, ותתעקש שמה שבזכות הצדיק הקדוש הזה שהבטיח לנו להיות למליץ יושר שיומתקו ממך כל הדינים ותצא מכל הצרות ומכל החובות.

הקדוש ברוך הוא יעזור שתקיים את זה ונשמע ונתבשר בשורות משמחות.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

1 תגובות

הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup