ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - מה היה הסוד של ר' שלמה קרליבך שבזכותו זכה לקרב כל כך הרבה יהודים?
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
מה היה הסוד של ר' שלמה קרליבך שבזכותו זכה לקרב כל כך הרבה יהודים?

שאלה:

מאת עידו:
לכבוד קדושת מורי ורבי שליט"א.
היום, ט"ז בחשוון, חל יום פטירתו של ר' שלמה קרליבך ז"ל המכונה בפי העולם ר' שלוימל'ה הרבי המרקד. ידוע שהייתה עליו מחלוקת גדולה מצד הציבור החרדי ואין כאן המקום להאריך בזה, אך מצד שני רואים איך שהוא קירב אלפי נשמות לתורה ולמצוות, ועוד מהאנשים הכי רחוקים מהקדושה.
והנה, לא רק ששיריו וסיפוריו מושרים ומסופרים עד היום, נראה בחוש שמשנה לשנה לא נס לחו, והניגונים שלו מתפרסמים יותר ויותר בעולם. מה היה הסוד של ר' שלמה קרליבך שבזכותו זכה לקרב כל כך הרבה יהודים אל הקדוש ברוך הוא? האם זה בזכות המוזיקה שלו או בזכות התמימות שלו?
בנוסף, ידוע שהוא דיבר המון מהתורות והעצות של רבינו נחמן מברסלב ואף נפגש אתכם כמה פעמים. האם תוכלו לספר לנו על כך?

תשובה:

בעזה"י יום א' לסדר חיי שרה ט"ז חשוון ה'תשע"ה

שלום וברכה אל עידו נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

הוא היה איש כשר והחזיר בתשובה המון נושרים מבתי חרדים שאני מכיר אישית, והוא היה תלמיד של הגאון הגדול רבי אהרן קוטלר זצ"ל ואחר כך התקרב אל חסידות חב"ד, ומשם הלך אל חסידות ברסלב, והיה בעל כישרון גדול וכן היה לו כוח המושך למשוך המון נפולים וירודים וכו' וכו' והחזירם למוטב, ועשה המון בעלי תשובה.

הוא בעצמו היה איש כשר מאוד, אבל מעשיו לא היו מתאימים להלכה וכו', ולכן הייתה עליו המון התנגדות מצד הציבור החרדי, אבל כולם החזיקו שיש לו כח גדול להחזיר בתשובה עם ניגוניו שהיו ניגונים מהלב, והניגונים שלו יש להם חן מיוחד וכו' שהם מושכים את לב השומעים וכו'.

אחר כך הלך בדרך של חסידות איזביצא ותמיד דיבר מתורת חסידות איזביצא. הכרתי אותו טוב טוב, הוא היה רגיל לבוא אליי הרבה, וגם חיבר והלחין בבית מדרשי כמה ניגונים מפורסמים שלו, יהי זכרו ברוך.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים
 

גם אתם רוצים לכתוב לצדיק שאלות בהשקפה ובהנהגה? עכשיו ההזדמנות הנדירה אפשרית!

מערכת 'ברסלב סיטי' תעבור על השאלות ותעביר ללשכתו של הצדיק. יש לציין שרק שאלות ב"השקפה והנהגה" יועברו. בקשות לברכה וכדו' ניתן לשלוח דרך טופס 'ברכה מהצדיק'.

לשו"ת המלא: שו"ת ברסלב - שאלות ותשובות בחסידות ברסלב

1 תגובות

  • 1.
  • מאת: אשר
   תגובה על תשובת רב אליעזר שלמה שיק שליט"א

    ( הערה
   רק לפנים אבל בעצם לא עבר שום הלכה עיין ברמב"ם דאם זה לא לשם תאווה אלא כאח לאחותו וכרופא שמטפל בנשים אין בזה שום איסור  כדאיתא בגמרא על תנאים שנשקו קרובים עיין ע"ז דף י"ז והיה בדרגת דמיה לי כשורא  או כמציל אישה התובעת בים ופשוט הוא וכולם שהיכירוהו מעידים שלא היה שום הבדל בין צעירה לזקנה ליפה למכוערת בתכלית בלי הבדל ממש , אבל רק התברר לציבור הרחב  אחרי מותו )
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup