ברסלב סיטי - האתר של חסידות ברסלב | Breslev City - היסטוריה ביבנאל: נחנכו המבנים של מוסדות החינוך
חדשות ברסלב שו"ת ברסלב מאמרים ספרי ברסלב וידאו
היסטוריה ביבנאל: נחנכו המבנים של מוסדות החינוך
בנות בית הספר ממתינות לבואו של הצדיק

הודו לה' כי טוב כי לעולם חסדו! • בהודיה עד אין קץ לבורא עולם על החסד אשר גמלנו, זכינו השבוע לחנוך בשמחה עצומה את בנייני קריית החינוך החדשה דחסידי ברסלב ביבנאל • מעמד קבלת פנים אדיר נערך לכ"ק מוהרא"ש שליט"א ולרבנית שהגיעו למעמד המרגש שכולם ציפו לו במשך 20 שנה

כ' אייר תשע"א, 24/05/11


היום, יום שלישי פרשת במדבר, כ' אייר ה'תשע"א, נרשם בדפי ההיסטוריה של קהילת חסידי ברסלב ביבנאל לדורות.

זכינו היום לראות בהתגשמות חלומו וחזונו של כבוד קדושת מוהרא"ש שליט"א, עם כניסת התלמידים והתלמידות היקרים לבניינים החדשים של קריית החינוך החדשה. לבנו הלם בחוזקה ודמעה ניגרה מעינינו עת הגיע רכבו של מורינו ורבינו לשטח הקרייה החדשה, בזמן שבמקום נערך מעמד קבלת פני הצדיק והרבנית.

כשהגיע מורינו ורבינו שליט"א והרבנית לשטח הקרייה, עמדו כל בנות בית הספר, בלבוש האחיד ובידיהם דגלים, כשברקע מתנגן ניגון שמחה "כי הרבתה טובות אלי, כי הגדלת חסדך עלי. ומה אשיב לך והכל שלך לך שמיים אף ארץ לך. ואנחנו עמך וצאנך החפצים לעשות רצונך". כמה התאימו המילים למעמד, כאשר קהילת חסידי ברסלב זוכה לחגוג את יציאת התלמידים ממתחם הקרוואנים הרעועים ששימש אותם כעשרים שנה!!

התלמידים והתלמידות התרגשו מאוד, גם להם קשה להאמין, שזהו - נגמרה תקופת הסבל הנורא בקרוואנים הישנים, וכעת יש להם כיתות מסודרות וממוזגות - כמו כל תלמיד בישראל!

***

מי שאינו מכיר את ההיסטוריה של תלמוד תורה "ילדי חן" ובית הספר לבנות "בית פייגא", אינו מבין על מה כל המהומה. הרי בכל יום ויום נבנים מוסדות חדשים ותהילה לאל נתרבים מוסדות החינוך התורניים בכל הארץ ובכל העולם, כן ירבו, ומה החידוש שגם ביבנאל עיר ברסלב הוקמה קרייה חדשה?

ההסבר הוא, שבשביל הילדים זה ממש יציאת מצריים, שם סבלו צער גדול וצרות אחרות. כך גם אצלנו ביבנאל, הילדים למדו בתת תנאים, ממש רחמנות עליהם. הקרוואנים שלמדו בהם, יצאו זה מכבר מכלל שימוש למגורים והועברו אלינו "כמחווה" עד שנעבור למבני קבע. אף אחד לא תיאר לעצמו שהתקופה הזמנית הזו תמשך ותגרר על פני עשרים שנה קשות מנשוא.

החום האדיר ששרר בקיץ בתוך הקרוואנים היה בלתי נסבל, והמזגנים לא הצליחו לקרר. בחורף, היו נזילות ושלוליות בתוך הכיתות וקור עז. חשמל סדיר גם לא היה, ונאלצנו להשתמש בגנרטור פרטי, שמדי שבוע קרס מספר פעמים, והון תועפות שולם על דלק וכו'.

גם מגרש משחקים ראוי לא היה לתלמידים ועוד קשיים רבים וגדולים ליוו אותנו בשנים הארוכות ההן.

וברוך הוא וברוך שמו, בחסדיו המרובים ובחמלתו, זיכנו לבנות קרייה נאמנה, קריית חינוך מפוארת לתלמידינו ותלמידותינו, שיוכלו ללמוד ביישוב הדעת ובשלווה. והיום נכנסו אליה.

***

כאן המקום להודות מקרב לב להר"ר אשר טולדנו שליט"א מנהל מוסדות החינוך שטרח, עמל ויגע במשך שנים ארוכות לקדם את עניין הבניה, ועשה ימים כלילות למען קידום הבניה וכן היה בשטח ומסר נפשו ללא לאות במשך כל הבנייה, חזק וברוך!

וכן לגב' רויטל גרמה תחי' מנהלת בית הספר לבנות "בית פייגא" וסמינר לבנות "בית מלכה" שעשתה רבות למען קידום הבניה, בכל המישורים - יישר כח!

וכמובן, התודה העיקרית היא לכ"ק מוהרא"ש שליט"א, ששפך דמעות כמים והעתיר בתפילה כל השנים, וכן לא נח ולא שקט להשתדל עבור הבניה כל הזמן, וזה אי אפשר להסביר למי שלא בקי בעניין. ה' יברכו באריכות ימים ושנים, ויזכה לראות פירות ברוכים בעמלו, ולרוות נחת מכל יוצאי חלציו, תלמידיו ותלמידותיו. אמן כן יהי רצון.

השלט בכניסה לבית הספר החדש
בנות בי"ס "בית פייגא" מחכות לצדיק שיגיע
כ"ק מוהרא"ש שליט"א עם הגיעו למעמד
לראות מראה כזה ביבנאל - זה חידוש עצום!
הצדיק קובע מזוזה בפתח בי"ס לבנות "בית פייגא"
כ"ק מוהרא"ש שליט"א מסתכל סביב בהתרגשות
הבנות בכיתות החדשות... סוף סוף...
ועכשיו הן יכולות גם לחייך...
עומדות לכבודו של הצדיק
ברחבת הכנסים בבית הספר החדש - מנופפות בדגלים
התמונה שמפארת את בית הספר
מראה מסדרון בית הספר
בקביעת מזוזה בפתח תלמוד תורה "ילדי חן"
באחת הכיתות
כ"ק מוהרא"ש שליט"א בוחן את בית הכנסת החדש שנמצא בתלמוד התורה
שרים לכבוד היום הגדול ולכבוד הצדיק בליווי דרבוקה
תלמידי אחת הכיתות קוראים בתורה בקול ובטעמים
קמים לכבוד הצדיק
כ"ק מוהרא"ש שליט"א ביציאה מהמעמד
אחד התלמידים מסדר את ספרי הלימוד בכיתה החדשה
תודה.... על הלוח
משחקים בתלמוד תורה החדש - עכשיו יש היכן לשחק!
המבנים החדשים (למעלה) על רקע אחד הקרוואנים הישנים (למטה)
כך היו נראים הקרוואנים מבפנים

עוד בנושא זה:

ילדי כיתה א' סיימו את
ספר בראשית וערכו מסיבה
התלמידים חזרו מהחופשה:
קריית החינוך שוקקת חיים
הצדיק בביקור בבית הספר
לבנות "בית פייגא"

10 תגובות

  • 1.
  • מאת: אשרינווווווווו
   השםםםםםםםםםםםם
  • 3.
  • מאת: נחמן ברוך שטיינר
   אשריכם ובזכות התפילות של האדמור וכל הקילה זכיתם לנחת ורווח למען הדורות של הלומדים הקיימים והבאים מי יתן ותזכו לפרוץ ימה וקדמה צפונה ונגבה , הוכחתם שאין יאוש בעולם כלל כפי שאמר רבינו הקדוש ר' נחמן היו ברוכים
  • 4.
  • מאת: שלמה
   לא יאומן,החלום הפך למציאות!
  • 5.
  • מאת: 12
   רציתי לשאול מי כותב/מחבר את המלל בכתבה?
   אשמח לתשובה.
   ישר כח גדול מאוד
  • 6.
  • מאת: רפאל יוסף
   ממש תענוג לראות איך מוהרא"ש, מנהיגנו, אדוננו, מורנו ורבינו הצליח בסופו של דבר, וכל זה רק סימן למה שעוד הולך להיות שם ביבנאל, ומה מוהרא"ש עוד מתכנן לנו... שהשם יאריך ימיו ושנותיו ויוציא עניינו מהכח אל הפועל בחייו אמן.
  • 7.
  • מאת: מערכת האתר
   תוכל לכתוב לנו במייל: info@breslevcity.co.il
  • 8.
  • מאת: יהודה שלום
   סוף סוף הגיע הזמן שילמדו במבנים כמו כל העולם ולא בקראוונים!!!!
  • 9.
  • מאת: יאיר סופר
   המבנים ממש מ-ה-מ-מ-י-ם!
   אחרי כ"כ הרבה שנים , איך לא.
  • 10.
  • מאת: שם בדוי
   היה שווה לחכות בשביל זה 23 שנה... ועוד מעט הבית הכנסת הגדול יהייה מוכן, ונזכה לרקוד בבית המקדש!
הוספת תגובה
שם:
כותרת:
תוכן:
 
מפת אתר : ברסלב סיטי בפייסבוק : ברסלב סיטי ביוטיוב : ברסלב סיטי בגוגל+ : ברסלב סיטי בטוויטר : צור קשר : שיעורים להאזנה : שיעורים לצפיה : קונטרסים לקריאה : אש קודש : ספריית האתר : קבל עידכונים : מכתבי מוהרא"ש לגברים : מכתבי מוהרא"ש לנשים : קרן הדפסה : ביקורי הצדיק בארה"ק : חדשות ברסלב : שיחות מוהרא"ש : breslevcenter-אידיש : שאלות ותשובות בחסידות ברסלב : חסידות ברסלב : תולדות חייו של רבי נחמן מברסלב : גוגל פלוס : רבי נחמן מברסלב : שאל את הרב
עיצוב אתרים - BetaGroup